Zorunlu Olmayan Hizmetleri Durdurun

0

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, tedavisi olmayan ölümcül corona virüsüne yönelik alınan tedbirler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Türkiye’deki corona virüs vaka sayısının artış hızına dikkati çeken Tuluk, “Vaka sayısı artmadan ve ölümler yaşanmadan zorunlu olmayan hizmetler durdurulsun. Yarın çok geç olabilir” dedi.

KURUMLARDA İŞLEMLER SÜRÜYOR
Türkiye’de bazı illerde kamu kurumlarında çalışan personellerde corona virüsü görüldüğüne dikkati çeken BES Başkanı Tuluk, “Büro emekçileri olarak biz de bu yaklaşımın sonuçlarını işyerlerimizde yakıcı olarak yaşıyoruz. Hükümetin kamu kurumlarına yönelik açıkladığı tedbirler söylemde çok parlak görünse de uygulamada sorunlar yaşanmaya devam ediyor. İlk günden beri gerek kurum yetkilileri ile görüşerek gerekse yazışmalarla ısrarla uyarmamıza rağmen, salgının yayılma hızı karşısında işyerlerinde alınan tedbirler hem yetersiz olmuştur hem de çoğu önlem için çok geç kalınmıştır. İdari izin ve dönüşümlü çalışma genelgesinin uygulanması dahi günler almıştır. İşkolumuzda bulunan kurumlarda yurttaşların geliş- gidişleri azalmışsa da başta adliye, SGK, nüfus müdürlükleri, İŞKUR ve vergi daireleri olmak üzere birçok kurumda müracaatlar devam etmekte, her gün posta yoluyla gelen çuvallar dolusu evrak taramaları yapılarak sisteme girilmekte, ilgili birimlere dağıtılmakta ve işlem görmektedir. Veznelerde para tahsilatı devam etmektedir. İşyerlerinde düzenli temizlik dahi yapılmamaktadır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz