Zorlu Eğitim Kurumları’nda Online Eğitim

0

Zorlu Eğitim Kurumları, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla okullarda eğitimin ara verilmesinin ardından, eğitim sürecini online olarak sürdürmeye devam ediyor.

Online eğitimlerle, öğrencilerin eğitim faaliyetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesini sağlayan Zorlu Eğitim Kurumları, ailelerin ve öğrencilerin katıldığı online etkinliklerle, öğrencilerin sosyal gelişimi de en iyi şekilde destekliyor.

TATİL DEĞİL UZAKTAN EĞİTİM
Okulların eğitim ve öğretime ara vermesinin ardından, akademik çalışmalarını online olarak sürdürdüklerini belirten Zorlu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Zorlu, “Zorlu Eğitim Kurumları olarak, Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı ilk andan itibaren okullarımızda tüm önlemlerimizi aldık. Öğrencilerimizi Koronavirüs hakkında bilgilendirmek, virüsten en iyi şekilde korunabilmelerini sağlamak amacıyla seminerler düzenledik. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz temizlik işlemlerimizi profesyonel şirketlerin işbirliği ile üst düzeye çıkardık. Okulların bu süreçte eğitim ve öğretime ara vermesinin ardından ise eğitim çalışmalarımızı uzaktan eğitim yöntemiyle aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Tatil değil uzaktan eğitim mottosuyla hareket ettiğimiz bu süreçte, öğretmenlerimizin takibi ve ailelerimizin desteğiyle, öğrencimizi internet ortamı üzerinden eğitim sürecine dahil ettik” dedi.

ONLINE ETKİNLİKLER
Uzaktan eğitim sürecinde akademik faaliyetleri eğitici ve öğretici etkinliklerle harmanladıklarını söyleyen Ergin Zorlu, “Uzaktan eğitim sürecinde öğrencimizin her yönüyle gelişmesini desteklemek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin ders çalışma takibini, öğretmenlerimiz ve velilerimizin işbirliği ile en sağlıklı şekilde sürdürüyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin aileleri ile birlikte gerçekleştirdikleri etkinliklerle motivasyonlarını üst düzeyde tutmalarına, eğlenerek öğrenmelerine katkı sunuyoruz. Bu süreçte LGS çalışmalarımıza da tüm hızımızla devam ediyoruz. Öğrencilerimizi okulumuzda görmeyi çok özledik. Ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı süreci en kısa zamanda atlatmasını ve öğrencilerimizle yeniden bir arada olmayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz