Zamlı Faturalara Sayaç Ücreti Eklendi

0

Samsun’da SASKİ vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Yüzde 25’lik su zammına, TÜFE oranını ekleyen ve sayaç okuma bedeline yüzde 150’lik zam yapan Büyükşehir Belediyesi SASKİ, bu defa da su sayaçlarını değiştirmeye başladı. SASKİ, ‘sayaç ücreti’ almıyor ama ’28 TL’lik sökme-takma bedeli’ni faturaya yansıtıyor.

Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi’nde SASKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı sayaç sökme takma ekipleri, bina bina dolaşıp eskimiş olarak nitelendirdikleri ‘su sayaçlarını’ değiştiriyor.

SASKİ Genel Müdürlüğü, değişimi yapılan su sayaçlarının ‘ekonomik ömrünü’ tamamladığını savunurken, ‘sayaç ücreti’ alınmadığını, ’28 TL’lik sökme-takma ücretinin’ faturaya yansıtılacağını açıkladı.

ESKİ-YENİ SAYAÇ AYNI
Canik’te başlayan sayaç değişiminin tüm şehirde gerçekleşeceği iddia edilirken, bir abonenin SASKİ’nin kurumsal sosyal medya hesabına yazdığı; “Geçen hafta su saatleri neden değişti? 28 TL faturaya yansıyacakmış. 100-150 TL’lik su saatini 28 TL’ye neden takıyorsunuz? Eski saatle yeni taktığın saat aynı zaten” mesajıyla ‘sayaç değişimine’ tepki gösterdi.

SÖKME TAKMA ÜCRETİ!
SASKİ Genel Müdürlüğü ise aboneye verdiği cevapta şöyle dedi; “Eskiyen sayaçlar ölçüm hassasiyetini zamanla kaybederler. Bu durumda su kaybına sebep olur. Ekonomik ömrünü dolduran sayaçlar ücretsiz olarak değiştirilir. Sizlerden alınan 28 TL ücret, sökme takma işlem ücretidir. Sayaçlar ücretsizdir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz