Yurt Dışında İşçiler Mahsur Kaldı

0

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, yurt dışında birçok işçinin mahsur kaldığına dikkati çekerek, işçilerin ivedilikle Türkiye’ye dönme taleplerini gündeme taşıdı.

Erhan Usta, “Ekmek parası için Katar, Hırvatistan, Nijerya, Suudi Arabistan’a işçi olarak gitmiş ancak malum sebeplerden çok kötü sağlık ve yaşam koşullarında mahsur kalmış vatandaşlarımız, yurda dönmek için dünyanın dört bir yanından bize ulaşıyorlar. Biz de girişimlerde bulunuyor ve takip ediyoruz” dedi.

Yurt dışında çalışan yüzlerce vatandaşın korona virüs salgınının yayılmasından sonra türlü sebeplerle işlerine son verildiğini, çalışmak için götüren şirketlerin işçilerin bir çoğuna aylarca ödeme yapmadığını ve vatandaşları orada kendi başlarına bıraktıklarına dikkati çeken Erhan Usta, şöyle konuştu; “İlgili kurumlar nezdinde vatandaşların yurda dönmeleri için süreci takip ediyoruz. Bir kısım vatandaşlarımız çok şükür ülkeye döndü ancak ailelerinden, memleketlerinden uzakta, zor şartlar altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızın dönmesi için de devletimiz ivedilikle gereğini yapmalı ve bu insanları ailelerine, sevdiklerine, vatanlarına kavuşturmalıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz