Yüksel Yıldırım, Samsunspor Dernek Başkanı Oldu

0

Samsunspor Kulübü Derneği, olağanüstü kongrede yeni başkanını seçti. Genel kurula tek liste olarak giren Yüksel Yıldırım açık oylamada başkan seçildi. Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş’nin de başkanı olan Yıldırım, Kırmızı-Beyazlı kulübün dernek başkanlığı koltuğuna da oturdu. Böylece Kırmızı-Beyazlı camia Başkan Yıldırım’a tam yetki vermiş oldu.

Samsunspor Kulübü Derneği olağanüstü kongresi Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda gerçekleşti. Şehit cenazesi olmasından dolayı Samsun protokolünün katılamadığı kongreye, Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Zihni Şahin, Samsunspor Kulübü Derneği eski başkanı Suat Çakır ve yönetimi, Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, TFF Samsun Bölge Temsilcisi İbrahim Güven, ASKF Samsun Şube Başkanı Şener Aydın, Samsunspor camiasının tanınan isimleri, genel kurul üyeleri ve taraftarlar katıldı.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERMEDİ
İdlib’de yapılan hain saldırı sonucunda şehit olan Samsunlu P.Uzm.Onb. Tayfun Pekel’in cenazesi nedeniyle Samsunspor olağanüstü genel kuruluna Samsun protokolü ilgi gösteremedi. Vali Osman Kaymak, belediye başkanları ve bürokratlar, Büyük Cami’de düzenlenen şehir cenazesine katıldı. Kongreye katılım gösteremeyen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş telgraf çekerek yeni yönetime görevlerinde başarılar diledi.

ŞEHİT CENAZESİNE KATILDILAR
Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım da olağanüstü kongreye katılmadan önce şehit cenazesine katıldı. Cenaze namazına Samsunspor FK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Bilen, Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Kulüp Müdürü Soner Soykan ve yeni yönetim kurulu üyeleri katıldı.

HALEF SELEF BİR ARADA
31 Aralık tarihinde İsmail Uyanık’ın istifasının ardından mevcut yönetim tarafından başkanlığa getirilen Suat Çakır, yaklaşık 2 aydır Samsunspor Kulübü Derneği başkanıydı. Yüksel Yıldırım’ın çağrısı üzerine olağanüstü kongre kararı alan Suat Çakır başkanlık koltuğunu Yıldırım’a devretti. İkili genel kurulda yan yana oturdu, sürekli sohbet halinde olmaları dikkatlerden kaçmadı.

17 Şubat’ta yeterli çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle ertelenen Samsunspor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu 221 üyenin katılımıyla toplandı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk olarak divan heyeti oluşturularak yetki verildi ve ardından gündem maddeleri doğrultusunda ilerlendi.

27. MADDE DEĞİŞTİRİLDİ
Denetleme ve faaliyet raporlarının okunmasının ve ibra edilmesinin ardından Samsunspor Kulübü Derneğinin iç tüzüğünde değişikliğe gidildi. 27. maddede bulunan yönetim kurulundaki üye sayısının 17’den 9’a, yedek üyelerin ise 13’ten 7’ye indirilmesi önerisi genel kurul tarafından kabul edildi. Ardından kongreye tek liste olarak giren Yüksel Yıldırım açık oylamada başkan seçildi. Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş’nin de başkanı olan Yıldırım, böylece Kırmızı-Beyazlı kulübün dernek başkanlığı koltuğuna da oturmuş oldu.

ATIŞMA TATLIYA BAĞLANDI
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu eski başkanı, Samsun ve Samsunspor camiasının tanınan ismi İzzet Altuntaş genel kurulda yaptığı konuşmada, İsmail Uyanık’ın bu yapılanmadan ayrılmasının doğru olmadığını, Yüksel Yıldırım’ın hem şirket hem de dernek yönetimine başkan olmasının yanlış olduğunu savundu. Yıldırım ise cevap olarak çeşitli nedenlerden dolayı başkan adayı bulamadıklarını ve bu duruma mecbur kaldığını ifade etti. İkili genel kurulun sonlarına doğru bir araya geldi ve ilk kez yüz yüze tanışmış oldular. Yıldırım ve Altuntaş ayak üstü keyifli bir şekilde sohbet etti.

HALUK TAN’DAN BİRLİK VURGUSU
Bir genel kurul üyesinin “Suat Çakır yönetiminin takımın deplasman masraflarını karşılamamak için olağanüstü kongre kararı aldığını” belirtmesi üzerine Samsunspor Kulübü Derneği eski yöneticisi ve MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan söz istedi. Kürsüye çıkan Haluk Tan Samsunspor için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Biz takım şampiyonluğa giderken olağanüstü kongre kararı almayalım, sezon sonu kongreye gidelim derken, Yüksel Yıldırım sorun olmayacağını söyledi. Bu nedenle kongre kararı aldık. Yani bunun deplasman masraflarıyla alakası yok, birbirimizi kırmayalım” dedi.

KİMSEYİ KIRMAYALIM
Samsunspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, Yüksel Yıldırım ve yeni yönetimine görevinde başarılar dileyerek, “Böylesine ekonomik krizin içinde, futbol kulüplerinin yönetilemez bir şekil aldığı dönemde kayyuma kalmış Samsunspor’a sahip çıkan, büyük fedakarlık yapan Yüksel Yıldırım’a çok teşekkür ediyorum. Kendisinin bundan sonraki süreçte yanına olalım, tüm şehir olarak destekleyelim. Kimse kimseyi kırmasın, küstürmesin” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM
Başkan Yüksel Yıldırım’ın yönetim kurulunda, Savaş Boyar, Onur Bıyıklı, Fuat Katırcı, Erdinç Tosunoğlu, Vennaz Akyol Haznedar, Kaya Aşçı, Ergin Zorlu ve Savaş Gömeç yer aldı. Yedek üyeler ise şöyle: Hayri Şen, Barış Kaygusuz, Alper Abdullah Engiz, Servet Tuzcu, Özlem Gökmen, Fatih Keskin ve Serkan Albayrak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz