Yüksel Yıldırım: Şampiyonluğumuzu Kimseye Yedirtmem

0

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, coronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesi kararını değerlendirdi. Halk Gazetesi spor yazarı Selçuk Kaya’ya yaptığı telefon görüşmesinde konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yıldırım, “Corona Virüs Avrupa’da beklenildiğinden hızla yayılıyor. Biz 14 bini aşkın personeli olan bir şirket olarak çalışmalarımıza home ofis devam ediyoruz. Bu süreçte tüm çalışanlarımızın maaşı ve sigortaları ödenecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun seyircisiz oynama kararını destekledik. Çok ciddi bir stat gelirimizi kaybetmemize rağmen bu konuda attığım tweetlerle desteğimi ortaya koydum” dedi.

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”
Başkan Yıldırım, “Şimdi alınan erteleme kararını da destekliyoruz. Çünkü insan sağlığından öte bir şey yok. Biz şampiyonluk için gün sayarken, maalesef ligler ertelendi. Bu kararı da Samsunspor olarak sonuna kadar destekliyoruz. Ancak bu işin sonunda maçlar kaldığı yerden devam ederse sorun yok. Eğer bir lig iptali, çıkma düşme yok gibi bir durum ortaya çıkar ise Samsunspor’un hakkını her yerde ararım. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Samsunspor’un şampiyonluğunu kimse elinden alamaz. Bunu her yerde söyleyeceğim. Bu işe bu kadar vakit, bu kadar para harcamışken, hiçbir lobinin ligleri iptal etmesine izin veremeyiz” diye konuştu.

FUTBOLCULAR UYARILDI
Futbolculara da Genel Menajer Mustafa Aztopal vasıtasıyla mesaj gönderdiğini söyleyen Başkan Yıldırım şunları kaydetti: “Mustafa Aztopal’ı arayıp oyuncularla görüşmesini ve herkesin sosyal çevresine dikkat etmesini istedim. Bu konuda Samsunspor olarak önlemlerimizi aldık. Oyuncularımız ertelemeden sonra da bu kurallara uyacaktır. Kulüpte çalışan personelimiz de gerekli hassasiyeti gösteriyor. Corona virüsten ülkemizin, Avrupa’nın ve dünyanın bir an önce en asgari zayiatla şekilde kurtulmasını diliyorum. Bu virüs geçince artık dünyada yeni bir çağ başlayacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz