Yüksel Yıldırım: Prim İstediler, Arkamdan Konuştular

0

Başkan Yüksel Yıldırım, Samsunspor’da yaşanan prim iddialarının doğru olduğunu söyledi ve ekledi: “Son 7 maç kala benden yüksek prim istediler. Benimle görüşmek istediler, görüşmedim. “Başkan bizimle konuşmadı, ben ona gösteririm” diye arkamdan konuşmuşlar, bende gerekeni yaptım”

Samsunspor’da geçtiğimiz hafta yaşanan şok gelişmelerin ardından apar topar Samsun’a gelen Başkan Yüksel Yıldırım, Çarşamba Havalimanı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Gazetemizin Spor Haberleri Editörü Ergin Caner Cabbar ve spor yazarı Selçuk Kaya’ya özel röportaj veren Başkan Yıldırım, Kırmızı-Beyazlı ekipte alınan kadro dışı kararlarının perde arkasında yaşananları anlattı.

“ERTUĞRUL HOCA YALNIZ KALDI”
Öncelikle kulüpte yaşanan olumsuzlukların ana nedeninin başı boşluk olduğunu belirten Başkan Yıldırım, “Benim İstanbul’da sağlık sorunlarımla uğraşmamdan dolayı, Mustafa Kemal Erkanat’ı kaybetmemizden dolayı burada bir başı boşluk oluştu. Mustafa Aztopal, futbolcu ilişkilerini Ertuğrul Sağlam’a bırakmıştı. Ama şimdi Ertuğrul hocada yalnız kaldı. Gördük ki, Ertuğrul hoca futbolcular üzerinde gerekli hamleleri tam olarak yapamıyor. Ben sadece maç izliyorum. Antrenman izlemiyorum. Son maçlarda gördüğümüz tablo bu şekilde. Şu an Ertuğrul hoca istifaya davet ediliyor, futbolcular üzerinde baskı var. Ben kulüpte olsaydım, bu duruma gelmezdik. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama yönetimsel anlamda eksik düştük.” diye konuştu.

KADRO DIŞI KARARLARI NASIL GELDİ?
Caner Arıcı, Burak Çalık ve Kerem Can Akyüz’ün kadro dışı bırakılmasının nedenlerini açıklayan Başkan Yüksel Yıldırım, “Yaptığımız görüşmeler neticesinde, bazı oyuncuların kadro dışı bırakılması gerektiğini düşündük. Bu kadro dışı kararının arkasında bir sürü neden var. Bazı futbolcular, kulüp içerisinde kendi derebeyliklerini kurmaya başladılar. Konuşmaları, yaptıkları, yaklaşım şekilleri benim kulağıma gelmeye başladı. Son 10 maç kala biz Ertuğrul hoca ile prim olayını konuştuk, sadece 2 önemli maça prim vereceğiz dedik, kararlaştırdık. Ama futbolcular son 7 maç kala benden yine yüksek prim istediler. Yani prim iddiaları doğru. Bunların başında kadro dışı kalan arkadaşlar var. Benimle görüşmek istediler, görüşmedim. “Başkan bizimle konuşmadı, ben ona gösteririm” diye arkamdan konuşmuşlar, olay buralara kadar geldi. Bende gerekeni yaptım” ifadelerini kullandı.

“MENEMEN MAÇINA ÇOK ÜZÜLDÜM”
Başkan Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti: “Ben bu şirketin sahibiysem eğer, Ertuğrul Sağlam benim direktörüm, Mustafa Aztopal benim direktörüm. Futbolcular, personeller hepsi benim çalışanım. Burada bir organizasyon şeması var. Futbolcular yukarıya herhangi bir memnuniyet vermiyorsa işten çıkarmalar olur. Biz bunları söylemeye çalıştık. Ben futbolculara, 7 maç kaldı 7 maçı alın, 5 maç kaldı 5 maçı alın dedim ama Menemenspor maçında çok üzüldüm. Futbolcuların antrenmanda çok iyi olduğunu söylüyorlar ama sonra maçı izliyorum çok kötü. Kimi kandırıyorlar anlamıyorum.”

GOLE SEVİNMEDİLER OFSAYT SANDIM
Samsunspor’un geçtiğimiz hafta Çarşamba günü deplasmanda 2-2 berabere kaldığı karşılaşmanın 23. dakikasında Mathias’ın attığı gole takımın sevinmemesi dikkatlerden kaçmamıştı. Yıldırım gördükleri karşısında şok olduğunu söyleyerek, “Menemenspor maçında gol atıldı, takım sevinmedi. Ben gol değil sandım, ofsayt verildi zannettim. Gökhan Karadeniz asist yaptı, gol atan arkadaşını kutlamadı, Mathias’ı kutlamaya sadece Hamroun gitti. Ben bunları görünce şok oldum” dedi.

BURAK İÇİN ERTUĞRUL HOCA’YI ARADIM
Kadro dışı bırakılan Burak Çalık hakkında konuşan Başkan Yıldırım, “Burak Çalık’ın düşen performansı nedeniyle Ertuğrul hocamı aradım. “Lütfen Burak’la ilgilen hocam, performansı çok düşük, geçen sezon bizi şampiyon yaptı, bu sezon şampiyonluktan edecek” dedim. Ertuğrul hoca, Burak’ı kulübeye çekti ama ne fayda? Burak geçen hafta oyuna girerken koşma yok, yürüyerek giriyor. İstek yok” şeklinde konuştu.

NURULLAH İDDİALARI DOĞRU DEĞİL
Sosyal medyada kaleci Nurullah’ın Tuzlaspor maçı öncesi kendisini arayarak para istediği yönünde ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını söyleyen Başkan Yüksel Yıldırım, “Nurullah’ın benden prim istediği gibi iddialar doğru değil. Kesinlikle böyle bir durum yaşanmadı, Nurullah’ın bu işlerle alakası yok” ifadelerine yer verdi.

ERTUĞRUL SAĞLAM İÇİN NE SÖYLEDİ
Kırmızı-Beyazlı taraftarların istifaya çağırdığı teknik direktör Ertuğrul Sağlam hakkında konuşan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Ertuğrul hocayla yol ayrımına girme gibi bir durum hiç olmadı, bu saatten sonrada olmayacak. Yeni hoca gelse kalan 4 maçta bize yapabilecek bir şeyi yok. Ertuğrul hoca, belli sebeplerden dolayı futbolcularını savunuyor. Belki futbol dünyasında böyledir, bilemiyorum bende yeni öğreniyorum” diye konuştu.

KULÜBÜN İTİBARI KIRMIZI ÇİZGİMİZ
Yüksel Yıldırım: “Samsunspor Başkanı olarak son günlerde kulübün itibarının zedelenmesine izin vermem asla söz konusu olamaz. Samsunspor hakkında dışarıda dedikodu yapılmasını ve zor durumlara düşürülmesini hiç hoş bulmuyoruz. Kulübün itibarı bizim kırmızı çizgimiz ve namusumuzdur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz