Yücel Uyar: Taklitçi Değil Tasarımcı Olacağız

0

Yılport Samsunspor Futbol Akademisi’nin hedeflerinden bahseden Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, “Fark yaratmak ve Türk futboluna yeni yıldızlar sunmak için altyapıda ucuz taklitçiler değil, özgün tasarımcılar olmalıyız. Başkalarının ne yaptığı değil, bizim başkalarından farklı ne yaptığımız önemlidir.” dedi.

Kovid-19 salgını nedeniyle çalışmalarına evinde devam ettiği için kendisine telefonla ulaştığımız Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, gazetemizin Spor Müdürü Davut Aktaş’a önemli açıklamalarda bulundu. Uyar, şu sıralar zemin çalışmaları devam eden altyapı tesisinin, Yılport Samsunspor için öneminden bahsetti.

Yılport Samsunspor Futbol Akademisi’nin Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’la arasındaki köprü görevini üstlenen, geleceğin yıldız adaylarının belirlenmesinde önemli bir rol sahibi olan Yücel Uyar, altyapı çalışmaları hakkında şöyle konuştu:

TESİSLER BİTİNCE AKADEMİ FAALİYETE GEÇECEK
Bizim altyapımıza, “Akademi” diyebilmek için en az 3-4 antrenman sahası, sosyal tesisler, konaklama ve dinlenme alanlarının olduğu bir kompleks olması gerekiyor. Oyuncuların gelişimi için antrenman, dinlenme ve beslenme en üst sevide olmalı. Samsunspor tarihinin en büyük altyapı yatırımının yapımına Başkan Yüksel Yıldırım tarafından Batıpark’ta başlanmıştır. Tesisler bittiğinde başkan ve yönetimin vizyonuna uygun olarak Yılport Samsunspor Akademi’si faaliyete girecektir.

BİR FELSEFE BENİMSENECEK
Amacımız, profesyonel takımına teknik, taktik, fiziksel ve zihinsel yönden en üst seviyeye oyuncu yetiştirmek. Samsunspor Kulübü’nün değerlerine sahip çıkan, ilkeli ve fair play ruhu içerisinde Türk sporuna katkı sağlayacak, Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi zeki çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Akademimizde verilecek eğitimlerde kazanmanın ikinci planda olduğu, sporcuların teknik, taktik, fiziksel ve zihinsel olarak iyi yetiştiği ve doğru yaşam tarzı gibi çok yönlü gelişimleri ön planda tutulacak bir felsefe benimsenecek.

LİYAKAT, SADAKAT VE CESARET OLMAZSA OLMAZ
Her kategoride en az 6-7 çok yetenekli oyuncu bulunuyor. Bu oyuncuları Samsunspor ve Türk futbolunun hizmetine sunmak en büyük amacımız. Akademi tesisleri Eylül gibi bitmesi planlanıyor. Samsunspor, Türk futboluna bu zamana kadar çok sayıda yıldız yetiştirmiş bir futbol şehri olduğundan eğitimci antrenörlerimize çok büyük görevler düşüyor. Bölgemizi ve tüm Türkiye’yi tarayarak en yetenekli oyuncuları akademimizde toplayıp, onlara en iyi eğitimi vererek fark yaratmak istiyoruz. Üstünlük yaratmanın değişmezi fark yaratmaktır. Başkalarının ne yaptığı değil, bizim başkalarından farklı ne yaptığımız önemlidir. Kısacası ucuz taklitçiler değil, özgün tasarımcılar olmalıyız. Bir antrenörün kalitesinin 3 göstergesi vardır. Liyakat, sadakat ve cesaret. Bu değerlerin yaratıcısı da karakterdir.

“EVDE KAL” KURALINA UYALIM
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi şekilde hissedilen korona salgını nedeniyle hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Yücel Uyar, “Bu hastalıkla mücadele edenlere de acil şifalar diliyorum. Umarım bir an önce bundan kurtuluruz ve normal yaşamlarımıza döneriz. “Evde kal” çağrısına uymamız gerekiyor. Bu salgının yayılmaması için çok önemli.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz