Yücel Uyar: Parolamız Sabır!

0

Yılport Samsunspor Futbol Akademisi Direktörü Yücel Uyar, Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’a Konuştu…

Yılport Samsunspor Futbol Akademisi’nin yeni tesisleri ve vizyonuyla bir kaç yıl içinde ülkemizde örnek teşkil edeceğini vurgulayan Kırmızı-Beyazlı kulübün Teknik Menajeri ve Akademi Direktörü Yücel Uyar, “Hareket noktamız başkalarının ne yaptığı değil, bizim başkalarından farklı ne yaptığımızdır. Başarı bir tercihtir. Şans veya tesadüf değildir. Parolamız sabır ve çok çalışmak olacaktır” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Gelişim Ligleri’nin başlangıç tarihini 5- 6 Eylül 2020 olarak duyururken, 2019-2020 sezonundan kalan maçların oynatılmayacağını ve liglerin sonlandırdığını açıkladı. Yılport Samsunspor’un önümüzdeki sezon TFF 1. Lig’de mücadele edeceğini düşünerek planlama yaptıklarını belirten Teknik Menajer ve Akademi Direktörü Yücel Uyar, “Yılport Samsunspor akademi takımları, profesyonel takımımızın TFF 1. Lig’e çıkmasıyla birlikte U14-U15 ve U16 takımlarımız Süper Lig ve TFF 1. Lig takımlarının yer aldığı Elit Lig’de oynayacaklar. U17 takımımız U17 Elit B Ligi’nde oynayacak. Bölgesel Gelişim U19 Ligi’nde oynayan takımımız ise gurubunda 5 puan farkla lider durumunda olmasına rağmen korona virüs nedeniyle liglerin sonlandırılması yüzünden Elit Grup’a çıkamadı” dedi.

“PROFESYONEL TAKIMA DESTEK VERECEĞİZ”
Bölgesel Gelişim Ligini birinci sırada bitiren U19 Takımını Elit Lig’ine alması için TFF’ye başvuru yaptıklarını hatırlatan Yücel Uyar, “2020-2021 futbol sezonu için korona virüs salgınını dikkate alarak önce kısa sürede U19 takımımızı toplayarak guruplar halinde antrenmanlara başlamayı düşünüyoruz. Profesyonel takımımıza ihtiyaç duyduğunda hazırlayacağımız genç oyuncularla destek vermeye çalışacağız.” diye konuştu.

“ÜSTÜNLÜK FARK YARATMAKTAN GEÇER”
Yılport Samsunspor Futbol Akademisi’nin yeni tesisleri ve vizyonuyla bir kaç yıl içinde ülkemizde örnek teşkil edeceğini vurgulayan Kırmızı-Beyazlıların Akademi Direktörü Uyar, “Amacımız, her genç oyuncunun oynamak isteyeceği, her antrenörün de zevk alarak çalışacağı bir futbol merkezi oluşturmak. Üstünlük yaratmanın değişmezi fark yaratmaktır. Hareket noktamız başkalarının ne yaptığı değil, bizim başkalarından farklı ne yaptığımızdır. Başarı bir tercihtir. Şans veya tesadüf değildir. Parolamız sabır ve çok çalışmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yücel Uyar, “Bu kulübün daha iyi yerlere gelebilmesi içen hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Başkanımız Yüksel Yıldırım’ın altyapıya verdiği önemi biliyor ve bu beklentilere karşılık vererek, Yılport Samsunspor’u Türkiye’nin en iyi altyapısına sahip futbol takımı yapmaya amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı” şeklinde konuştu.

ASKF VE TÜFAD’LA ÇALIŞACAĞIZ
“Pandemi sürecine göre diğer yaş guruplarımıza ve futbol okulumuzun çalışmalarını planlayacağız.” diyen Uyar açıklamasına şöyle devam etti: Amatör müsabakaların oynanmaması, Türkiye şampiyonası grup maçlarının yapılamaması nedeniyle alt yaş gruplarımıza yeni yetenekler katmakta sorunlar oluştu. Kendi bölgemizdeki oyuncular hakkında bilgi sahibi olmamıza rağmen atladığımız oyuncular olabilir. Bunun için de gerek ASKF yönetimi, gerekse de TÜFAD ile yapacağımız çalışmalar sonucunda bütün amatör kadrolarımıza en yetenekli oyuncuları bünyemize katabileceğimizi düşünüyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz