Yücel Uyar: Ligler Aynı Zamanda Bitmeli

0

Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar, Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından başlama tarihleri açıklanan ligler hakkında değerlendirmede bulundu.

Tecrübeli teknik adam Uyar önce insan sağlığının önemine vurgu yaparak, “Zor bir süreçten geçiyoruz. Tehdit henüz geçmiş değil. Herkesi buradan dikkatli olmaya davet ediyorum. TFF’nin liglerin başlama tarihiyle ilgili aldığı karar doğru ama bizim ligimiz yani 18 Temmuz tarihi çok geç. Hesaplarımıza göre bizim lig Eylül ayında tamamlanacak. Üst ligler Ağustos’ta. Yani 2. Lig, Süper Lig ve 1. Lig’den bir ay sonra bitecek. Normal şartlarda tüm liglerin aynı zamanda bitmesi lazım” dedi.

HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR
Teknik Menajer Uyar açıklamasına şöyle devam etti: “Olumlu tarafından bakmak gerekirse, tüm emeklerin boşa harcanacağı iptal gibi bir karar çıkmadı. Süper Lig ve 1. Lig Haziran’da başlıyorsa, 2. Lig’de başlayacak demektir. Biz zaten tescilde edilse, oynansa da her koşulda şampiyonuz. Yeni sezon hazırlıklarımızı yapıyoruz. Batı Park’a yapılan altyapı tesislerimizin çalışması devam ediyor. Yani her şey istediğimiz gibi ilerliyor. Salgın tehdidinden bir an önce kurtulup normal hayatımıza geri döneceğimiz günü iple çekiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz