Yücel Uyar: Hocanın İşi Kolay Değil

0

Birbirinden değerli, geniş bir kadroyla ligin ikinci yarısına başlayan Samsunspor’da Futbol Akademisi Direktörü Yücel Uyar, “Ertuğrul hocamıza Allah kolaylık versin, bu kadroyu yönetmek gerçekten çok zor. Tabi böylesine önemli oyuncularla çalışmak, antrenörlük adına da bir şans” dedi.

Yapılan 6 transferin ardından A Takımdaki oyuncu sayısı 30’u bulan Samsunspor, ilerleyen haftalarda yaşanabilecek korona virüs vakaları, sakatlıklar gibi olumsuzlukları göz önünde bulundurarak geniş bir kadroyla ligin ikinci yarısına başladı. Samsunspor Futbol Akademisi Direktörü Yücel Uyar, transferlerin kadrolarını daha da güçlendirdiğini ifade etti.

“EN İYİ HOCAMIZ BİLİR”
Alınan oyuncuların hepsinin tecrübeli olduğunu belirten Yücel Uyar, “Ertuğrul hocanın işi gerçekten kolay değil. Kadroda birbiriyle aynı seviyede 28-30 futbolcu oldu. Aynı pozisyonda en az iki oyuncu, üçüncü, dördüncü alternatifler var. Altay karşılaşmasında çok önemli oyuncuların maç kadrosunun dışında kaldığını gördük. Kadroda kimin olup olmamasıyla ilgili bir terazi yok. Herkesin bir fikri olabilir ama takımı en iyi bilen, tanıyan Ertuğrul Sağlam. Hangi oyuncuların, hangi kadronun bizi şampiyonluğa götüreceğini en iyi hocamız bilir” diye konuştu.

ADALETİ DAĞITMAK LAZIM
Samsunspor Futbol Akademisi Direktörü Uyar açıklamasına şöyle devam etti: “Ertuğrul hocamıza Allah kolaylık versin, bu kadroyu yönetmek gerçekten çok zor. Tabi böylesine önemli oyuncularla çalışmak, antrenörlük adına da bir şans. Bunu yönetebilmek, adaleti doğru dağıtmak lazım.”

‘TECRÜBE OLUYOR’
Altay karşılaşmasında maç kadrosuna giren Futbol Akademisi oyuncuları Yunus Emre Çift ve Ali Kılıç hakkında da konuşan deneyimli teknik adam Uyar, “Genç futbolcularımız oynamasalar bile, atmosferi yaşamak, futbolcu ağabeyleriyle birlikte olmak onlara tecrübe oluyor. İlerleyen haftalarda başka oyuncu kardeşlerimizde maç kadrosunda olabilir” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz