Yok Daha Neler? Yasak Günü ‘Epilasyon Randevusu’

0

Samsun’da bir doktor kliniği ve hasta arasında yaşanan mesajlaşma bu kadarına da pes dedirtti. Tam kapanma sürecinde lazer epilasyonu yapabilen bir klinik, ceza yemek istemeyen bir hastasına polise “burun ameliyatına gidiyorum dersiniz” diye yazdı. Kuaförler Odası Başkanı Kiraz, “Bu nasıl bir iş” diye sordu.

Samsun’da iddiaya göre lazer epilasyon yapan bir doktorun kliniğinden randevu alan bayan vatandaş, sokağa çıkma yasağı olmasını bahane gösterdi, “ceza yemeyelim” dedi. Doktor kliniğinden bir yetkiliyle mesajlaşan kadın, ceza yememek için nasıl bir yol izleyeceğini sordu. Yetkili ise, “burun ameliyatı diyebilirsiniz” dedi.

HEM RANDEVU HEM AKIL
Tam kapanmanın yaşandığı bugünlerde kuaförler ve güzellik merkezleri kepenk kapatırken, lazer epilasyon yapan doktorların açık olması kafaları karıştırdı. Hastanelerden randevu alınabilirken, bir doktor kliniği de bunu fırsata çevirerek, hastalarına hem randevu veriyor hem de ceza yememeleri için akıl.

Umumi Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bu kadarına da pes dedirtti. Kiraz, esnafların ve güzellik merkezlerinin kapalı olduğu dönemde lazer epilasyonu yapan kliniklerin olduğuna işaret ederek, yaşanan bir olayı paylaştı tepki gösterdi.

EPİLASYON YAPANA YASAK YOK MU?
Paylaşımında sert eleştirilen yönelten Savaş Kiraz, “Bu yazışma bir doktorun kliniğindeki biriyle benim üyem arasında geçiyor. Belki de doktor kendisi yazıyor. Kendi yazmasa da, bu yazışmadan ve yapılan işlemlerden doktorun yüzde yüz haberi vardır. Vatandaşa lazer epilasyon için izin kağıdı çıkartıyorlar ve akıl veriyorlar” açıklamasını yaptı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA KADAR İLETECEĞİM
Paylaşımında doktor-hasta mesajlarını yayınlayan Savaş Kiraz, şöyle konuştu; “Sağlık Bakanı’na, Sağlık Müdürü’ne ve Valimize soruyorum; kuaför esnafımız ve güzellik merkezleri kapalıyken, bu doktor klinikler nasıl açık olabiliyor? Üstüne bir de akıl veriyorlar. Ceza yememek için ‘burun ameliyatı’ dersiniz diyor. Mesajlar ortada. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na kadar bu konuyu ileteceğim. Doktor olunca her şey serbest esnaf olunca her şey yasak öyle mi? Cevap bekliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz