Yoğun Bakım Ve Entübe Hasta Sayımız Çok Az

0
Samsun Valisi Osman Kaymak, sokağa çıkma yasağı kapsamında polis noktalarında yürütülen çalışmaları denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Kaymak, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. ( İlyas Gün - Anadolu Ajansı )

Samsun Valisi Osman Kaymak, sokağa çıkma yasağının ardından kentte denetimler yaptı. Yasak kapsamında istisna tutulan iş yerlerini ziyaret eden Vali Kaymak, eczane ve fırın esnafı ile sohbet ederek, işlerinde kolaylıklar diledi.

138 BİN LİRA CEZA KESİLDİ
Şehrin giriş, çıkış ve uygulama noktalarında denetimlerde bulunan Vali Kaymak, yapılan denetimlerde sokağa çıkma yasağına uymayan 194 kişiye 138 bin 449 lira para cezası uygulandığını, 20 kişiye de adli işlem yapıldığını bildirdi. Kaymak, 48 saatlik sokağa çıkma yasağı öncesinde kentte hareketlilik yaşandığını belirterek, “İnsanlarımız panikle marketlere ve bakkallara koştu ama gece yarısından sonra kentimiz tam bir sessizliğe büründü” dedi.

YASAKLAR DEVAM EDECEK
Kentte coronavirüs vakaları nedeniyle hastanelerde yatanlar bulunduğunu söyleyen Kaymak, “Hastalığın yenilmesini istiyorsak, bugünlerin bir an önce geçmesini bekliyorsak kesinlikle yasaklara uyacağız. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz ve evden çıkmayacağız. Pazar gününden sonra da her şey bir anda normale dönmeyecek, kısmi yasaklar devam edecek” dedi.

BU BİR CİNAYETTİR
Kaymak, kamu ve emniyet görevlileri ile sağlıkçıların büyük fedakarlıkla çalıştığına işaret ederek, şunları kaydetti: “Sabretmezsek, birbirimize saygı göstermezsek ne yazık ki bu sıkıntı uzayacaktır. Samsun’un sağlık altyapısı çok güçlü. Hastanelerimiz çok iyi sağlık hizmeti verdiği için yoğun bakım ve entübe hasta sayımız çok az, diğer illere nazaran çok düşük. Bu hastalığın gençleri de kapsadığını görüyoruz. Gençlerimizden bir başkasına bulaşan salgın, o insanın ölümüne de sebep olabilir. Bu bir cinayettir. Onun için insanlarımızın bir başkasının ölümüne sebep olacağı düşüncesiyle sabırla evinde kalmasını istiyoruz.”

İSTANBUL’DAN GELENLER BULAŞTIRDI
Vezirköprü ilçesi Ovacık Mahallesi’ndeki karantinanın sürdüğünü bildiren Vali Osman Kaymak, “Vezirköprü’de tedbirleri artırdık. İlçeye giriş çıkışları yasakladık. Çevre il ve ilçelerden girişler sınırlandırıldı. Orada maalesef İstanbul’dan gelen vatandaşlarımız, diğer insanlara bu hastalığı bulaştırdı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz