YKS Ücretleri Çarşamba Belediyesi’nden

0

Çarşamba Belediyesi, bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan ekonomik durumu iyi olmayan öğrenciler için harekete geçti. Pandeminin etkisiyle işyerleri kapanan ya da sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına ‘sınav ücreti’ desteği verecek olan Çarşamba Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile YKS’ye hazırlanan öğrencilere çağrıda bulundu.

BAŞVURULAR SOSYAL HİZMETLER BİRİMİ’NE
Çarşamba Belediyesi’nden yapılan paylaşımda, “Çarşamba’da yaşayıp, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan işyeri çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocuklarının 2021-YKS başvuru ücretleri, belediyemizce karşılanacaktır. Başvurular Çarşamba Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi’ne yapılacaktır. İletişim 444 90 55 numaralı hattan bilgi alınabilir” denildi.

Başkan Halit Doğan, “Sevgili gençler; sizlerin eğitimi, geleceği bizler için her şeyden önemli. Sosyal yardım alan ailelerimizin ve pandemide iş yeri kapanan çalışanlarımızın çocuklarının YKS ücretlerini belediyemiz karşılayacaktır. Başvurularınızı Sosyal Hizmetler Birimimize yapabilirsiniz” dedi.

2021 YKS ücretleri; TYT, AYT ve YDT sınavlarının her biri için 90,00 TL olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz