Yıldırım: Şampiyon Yapıp Gidecekler

0

Kırmızı-Beyazlı Kulübün Başkanı Yüksel Yıldırım, sezon sonu sözleşmesi biten 15 oyuncunun, bu yıl Samsunspor’u şampiyon yapıp öyle gitmek istediklerini söyledi.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, dün katıldığı bir radyo programında sezon sonunda takımdan ayrılacak oyuncular hakkında konuştu. 15 futbolcunun sezon sonu sözleşmesinin sona erdiğini hatırlatan Başkan Yüksel Yıldırım, “15 oyuncumuz ile sezon sonu sözleşmemiz sona eriyor, onlarda buradan giderken şampiyon takımın şampiyon oyuncuları olarak ayrılmak istiyor. Ben takımla sürekli irtibat halindeyim, bana oyuncular şampiyonluk için söz verdi” dedi.

2’Sİ YABANCI 1’İ KİRALIK
Samsunspor’da bir çok önemli oyuncunun sözleşmesi bu sezon sonu itibariyle son buluyor. Kırmızı-Beyazlılarda, Ahmet Altın, Erkam Reşmen, Burak Çalık, Caner Arıcı, Ferhat Çulcuoğlu, Guido Koçer, İlyas Kubilay Yavuz, Oğuz Gürbulak, Veli Çetin, Yalçın Kılınç, Kerem Can Akyüz, Erhan Kartal, yabancı oyunculardan Jugurtha Hamroun ile Brice Dja Djedje ve kiralık olarak forma giyen Mücahit Albayrak’ın sözleşmeleri 30 Haziran’da bitiyor. Bu oyunculardan DjeDje’nin sözleşmesinde +1 yıl opsiyon kullanma hakkı bulunuyor.

‘ESKİ KRAL’A YILDIRIM CEVAP!
Samsunspor’da futbol şube sorumlusu ve basın sözcüsü olmadığı için Ertuğrul Sağlam’ın tek başına kaldığını söyleyen Kral lakaplı eski futbolcu Tanju Çolak’a, Başkan Yüksel Yıldırım’dan cevap gecikmedi: “Tanju Çolak lütfen Samsunspor’un işlerine karışma!”

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, eski milli futbolcu Tanju Çolak’ın bir televizyon programında kendisi ve kulübün işleyişiyle ilgili yaptığı değerlendirmelere cevap verdi. Tanju Çolak’ın, “Samsunspor’da futbol sorumlusu yok. Bu kadar yükü Ertuğrul Sağlam tek başına çekemez. Yüksel başkan neden böyle yapıyor? Takım sadece yerel basında var, ulusal basında yok. Ertuğrul hoca sürekli konuşamazki, kulübün basın sözcüsü yok” sözlerine veryansın eden Başkan Yıldırım, “Biz de hiç yönetim yokmuş. Ertuğrul Hocamız gelen gideni kulüpte ağırlıyormuş, bunlar nereden çıktı. Bizim bir şirketimiz var. Gerçek Samsunspor orada çalışıyor. 20-25 kişilik bir ekibimiz var” dedi.

“ESKİ DÖNEM KAPANDI”
Kırmızı-Beyazlı Kulübün Başkanı Yüksel Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti: “Tanju Çolak beni yerden yere vurmaya başladı. Biz de hiç yönetim yokmuş. Eski dönem kapandı. Artık basın mensupları, eski yöneticiler, Samsun’un önde gelen isimleri öyle elini kolunu sallayarak tesislere giremiyor. Neymiş bizim futbol şube sorumlumuz yokmuş, neymiş bizim basın sözcümüz yokmuş. Arkadaşlar bunlar eski sistemde kaldı. Tanju Çolak lütfen Samsunspor’un işlerine karışma, senden rica ediyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz