Yıl Olmuş 2020 Halen Kanalizasyon Yok!

0

Samsun’un Asarcık ilçesinde bazı mahallerde alt yapı olmadığı için kanalizasyon giderleri yol kenarlarına boşaltılıyor. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi SASKİ’ye çağrı yaparak, “Yıl olmuş 2020 halen kanalizasyon yok. Rezilliği yaşıyoruz” dedi.

Samsun’da halen bazı mahallelerde kanalizasyon sorunu yaşanıyor. Samsun’un Asarcık ilçesi Çulhaoğlu Mahallesi’nde kanalizasyon olmadığı için evlerin kanalizasyon atıkları mahallenin sokaklarına boşaltılıyor. Mahalle sakinleri, yıllardır mahallede kanalizasyon altyapı sorunlarının çözülmesi için yetkililere ilettiklerini ancak Büyükşehir Belediyesi SASKİ’nin konu ile ilgilenmediğini iddia etti.

SASKİ’YE ÇAĞRI YAPTILAR
Mahalle sakinleri, SASKİ’ye seslenerek bulaşıcı hastalıktan endişe ettiklerini belirtti. Vatandaşlar, “Kanalizasyon gideri alt yapı yok. Mecburen mahalleli pis su lağım giderlerini mecburen kendi imkanlarıyla en yakın yol kenarlarına yada boş arazilere yönlendiriyor. Yol kenarlarında çocuklar hayvanlar dolaşıyor. Bu durum sağlık açısından tehlike arz ediyor.Yıl olmuş 2020. Halen rezilliği yaşıyoruz. Sorunumuzun çözülmesi için destek bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz