YEPAŞ Mühürleme İşine Hiç Değinmedi

0

YEPAŞ, EPDK’nın geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamaya benzer bir açıklamayı kamuoyuyla paylaşırken, AK Parti İl Başkanı Aksu’nun, ‘borçtan dolayı sayaçlar mühürlenmeyecek’ sözüne hiç değinmedi, online sayfalara yönlendirdi. Vatandaş şimdi soruyor; “Kimin açıklamasına inanalım”

EPDK, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada elektrik faturalarında ‘kıyasen fatura düzenlemesinin’ yapılacağını duyurması çoğu insanların kafasını karışıtırırken, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Samsun’un bu kapsamda olmadığını belirtmişti.

Başkan Aksu, “Su, doğalgaz ve elektrik abonelerine yönelik borçtan dolayı kesinti işlemi yapılmayacaktır. Vatandaşlarımız bu konuda en ufak bir endişe duymasın” demişti.

YEPAŞ da EPDK’nın açıklamasına benzer bir metni kamuoyuyla paylaştı. Genel Müdürü Arif Akşam imzalı yazılı açıklamada, Aksu’nun ‘borçtan dolayı kesinti işlemi yapılmayacaktır.’ sözüne hiç değinilmedi, karantina ilan edilen bölgelerin dışındaki her sayacın okunacağı açıklandı hatta ödeme yöntemleri hakkında bilgi verildi.

SAYAÇ OKUMAYA DEVAM
Genel Müdür Akşam, “EPDK tarafından alınan kararlar, karantina bölgeleri için geçerli. Rutin işleyişin devam ettiği bölgeler için bu çalışma uygulaması kapsama girmiyor. Yerleşim bölgelerinde sayaç okuma işlemlerimiz devam edecek ve müşterilerimizin faturaları tüketimlerine uygun olarak oluşturulacak” dedi.

SON İKİ YILIN ORTALAMASI
“Karantina bölgelerinde 3 ay süresince sayaç okuma işlemi gerçekleştirilmeyecek” diyen Akşam, “Bu dönemdeki faturalar geçmiş tüketim alışkanlıklarına göre oluşturulacak. Sayaçları okunamayan müşterilerimizin fatura tutarı oluşturulurken geçtiğimiz 3 aydak kış dönemi değil, önceki 2 yılın aynı ayına yönelik tüketimlerin ortalaması dikkate alınacak” diye konuştu.

ONLİNE SAYFALARA YÖNLENDİRDİ
AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’nun ‘abonelerin borçtan dolayı sayaçlarında kesinti işlemi yapılmayacaktır.’ sözüne hiç değinmeyen ve askine ödeme yöntemleri hakkında bilgi veren YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, “Müşterilerimiz evlerinden çıkmadan işlemlerini online kanallardan yapabileceklerini bir kez daha hatırlatmak isteriz” ifadelerini kullandı. YEPAŞ, ev/işyerlerine Mart ayı elektrik faturalarını göndermeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz