Yeniden Refah Partisi: Dayısı Amcası Olan İş Buluyor

0

Yeniden Refah Partisi Samsun Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Şahin, genç işsizliğe dikkati çekerek, “Dayısı amcası olan rahatlıkla iş buluyor. Ülkede 1.3 milyon üniversiteli işsiz var” dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, genç işsizliğe dikkati çekti. Şahin, “Biz gençler olarak özgür bir ülke, sorunlarımıza çözüm üretebilen, işsizlik ve gelecek kaygılarına çözüm istiyoruz. İki tane üniversite bitirmesine rağmen ailesinin yanında çiftçilik yapanlar ile nice gençlerimize çare istiyoruz” dedi.

1.3 MİLYON ÜNİVERSİTELİ İŞSİZ
Açıklamasında fakültelerden her yıl 10 binlerce öğrencinin mezun olduğunu, küçük bir bölümün iş bulabildiğine işaret eden Gençlik Kolları Başkanı Şahin,” Ülkemizde 1.3 milyon üniversiteli işsiz var. Her üç gençten birinin iş bulamadığı bir gerçek. Kamuda adam kayırma, yani dayısı amcası olanların işe alınması işsizliğin artmasındaki en büyük etkenlerden” diye konuştu.

ÜLKENİN GERÇEK SORUNLARINA ODAKLANILMALI
Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Tunahan Şahin, iktidarı ülkenin gerçek gündemi ile ilgilenmeye davet ederek şunları kaydetti; “İş bulabilen azınlık bir kısım ise açlık sınırında maaş almakta olup, mezun olduğunda 30 bin lira gibi bir borçla hayata başlıyor. Zenginlerin vergileri silinmek yerine, gençlerin borçları silinebilir, milyonlarca öğrenciye öğrenim bursu sağlayabilirdik. İktidarı, ülkenin gerçek sorunlarıyla ilgilenmeye davet ediyoruz. Yeni iş sahaları açılması gerekiyor. Vergi faiz ekonomisi yerine, üretim istihdam ekonomisine geçilmesi gerekiyor. Unutmayın ki; bir çiçekle bahar olmaz fakat her bahar bir çiçekle başlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz