Yeni İnfaz Sistemi Kadına Şiddeti Katladı

0

CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, dünyanın ve Türkiye’nin korona virüs nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçtiğine vurgu yaptı. Virüs sürecinde binlerce kişinin işsiz kaldığını belirten Güneysu, Af Yasası’na tepki gösterdi.

CHP’li Güneysu, “Bu süreçte ne yazık ki; kadına yönelik şiddet çeşitli başvuru ve yargı mekanizmalarının işletilmemesinden kaynaklı olarak daha da vahim bir noktaya geldiğini gördük. Yeni infaz yasasının yarattığı tahliyeler ise şiddeti artıran önemli bir unsura dönüştü” dedi.

KADINA ŞİDDET ARTARAK SÜRÜYOR
Kadın Kolları Başkanı Güneysu, şöyle konuştu; “Nisan’da 20, Mayıs ayında ise 21 kadın kardeşimiz erkekler tarafından katledildi. Katillere hak ettikleri cezaları vermeden, toplum içine bırakanlar da bu suça ortaktır. Biz şiddeti öven tüm yaklaşımları teşhir edeceğiz, katillerin hak ettiği cezayı alması için bütün davaların sonuna kadar takipçisi olacağız. Nafakayı kaldırmak için yasa hazırlıkları yapanlar, 6284 sayılı yasayı kaldırmak isteyenler, İstanbul Sözleşmesi’nden devletin imzasını çekmesi için uğraşanlar, katledilen kız kardeşlerimizin cinayetlerinin sorumlusudur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz