YEDAŞ’ın Direkleri Allah’a Emanet

0

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’ne bağlı Gökçebaşı Mahallesi Fatmacık Sokak’ta bulunan 12 hane, haftalardır çözüme kavuşturulmayan elektrik arızası nedeniyle mağdur olduklarını iddia etti.

Mahalle sakinlerinden Sefa Çobanoğlu, “Asıl sorunumuz üniversite eğitimi gören ve diğer eğitim çağında olan öğrenciler hiçbir eğitime katılamıyorlar” dedi.

YEDAŞ’A ARIZA ŞİKAYETİ VERDİK
Gökçebaşı Mahallesi sakinleri, sıklıkla elektrik kesintisi yaşadıklarını, yaklaşık 30 yıllık elektrik nakil hatlarının artık çürüme ve kopmaları nedeniyle ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade etti. YEDAŞ’a defalarca müracaatta bulunduklarını ancak bugüne kadar her hangi bir şekilde geri dönüş alamadıklarını beyan eden yöre halkı, tepkilerini dile getirdi.

Mahalleli, aydınlatma ve benzer temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için eski durumda kalmış elektrik tellerini tehlikeyi göze alarak, ‘sopa ve ip’ yardımıyla gergin bir biçimde tutmaya çalışıyor.

ÇÖZÜMÜ BİZ ÜRETTİK
Mahalle sakinleri yaşadıkları duruma şöyle özetledi; “Sokağımızda 12 hanenin üzerinde ev bulunuyor. 5 gün boyunca elektriğimiz verilmedi. Elektrik telleri ve direkleri çok eski olduğundan direkte çürümeler ve tellerde kopmalar meydana geldi. Direkleri ve telleri kendi imkanlarımızla düzeltmeye çalışıyoruz. İpler ve sopalar yardımıyla sağa sola gererek elektrik kullanmaya çalışıyoruz. Buzdolabında yiyeceklerimiz bozulmaya başladı. Ahırda akşamları hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyoruz. Yıkılan direklerin üzerindeki teller mahallemizde oyun oynayan çocuklar için çok tehlikeli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz