YEDAŞ ve İcra’da Pozitif Vaka Görüldü

0

Samsun’da tüm uyarılara rağmen rehavete kapılarak, kamu kurumlarında korona virüs testi pozitif çıkan memur ya da personellerin artması dikkat çekiyor. YEDAŞ ve İcra Müdürlüğü’nde yeni vakalar görüldü.

Samsun’da kamu kurumlarında son dönemde görülen ‘korona virüsü vakalarına’ yenileri eklendi. Samsun Adliye Sarayı, Bafra Adliyesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü, SASKİ, SAMULAŞ ve Vergi Mahkemesi gibi ilçelerde de olmak üzere çok sayıda kamu kurumunda görülen pozitif vakalara İcra Müdürlüğü ve YEDAŞ da eklendi.

KARANTİNAYA ALINDI
İcra Müdürlüğü’nde bir personelin korona virüsü yakalandığı öne sürüldü. Personelin temaslı olduğu düşünülen iki memur ve bir müdüründe evde karantinaya alındıkları iddia edildi. YEDAŞ’ta ise Atakum’da bulunan Genel Müdürlük’ün arşiv bölümünde çalışan bir personelde korona virüsü görüldü. YEDAŞ, şirket bünyesinde mail yayınlayarak çalışanlarını bilgilendirdi ve uyardı.

YEDAŞ, şirket bünyesinde aldığı tedbirler kapsamında personellerini zorunlu olmadıkça şirkete çağırmazken, evden çalıştırıyor. Genel Müdürlük’te personellerin çoğuna yıllık izinleri kullandırılıyor.

FİLYASYON EKİPLERİ SAHADA
Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri, kamu kurumlarında görülen pozitif vakalar üzerine çalışmalarının kapsamını genişletirken, virüs görülen memur ya da personellerin yakın temasta oldukları insanları teste tabi tutuyor.
Samsun’da korona virüs salgınının geçtiğini düşünerek rehavete kapılanlara ‘maske, hijyen ve sosyal mesafe’ uyarıları yapılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz