Yatırımcı Bağ Bahçe İstiyor

0

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi’nde bulunan doğayla içiçe Dereköy, Ballıca, Karşıyaka gibi mevkiler gayrimenkule yatırım yapmak isteyen vatandaşların ilk tercih ettiği yer olmaya başladı

Korona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ülke genelinde yaklaşık 2,5 ay boyunca hafta sonları ve 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması verilmesi, insanları köylerine yönlendirdi. Ekonomik durumu iyi olan bazı yatırımcı vatandaşlar da arsa, tarla ve bahçesi olan yazlık tipi gayrimenkullere yöneldi.

ARSA TALEP GÖRDÜ
Talebin yoğun olarak arttığını bu dönemde arsa, tarla ve bahçesi olan yazlık tipi gayrimenkullerin fiyatları da yüzde 20 oranında yükseldi. Yapılan araştırmalara göre de evde kalınan süre içerisinde daha çok arsa sahiplerinin mülklerini satmayı düşündükleri ortaya çıktı.

YÜZDE 20 ARTIŞ YAŞANDI
Korona virüs salgını gayrimenkul sektörünü olumsuz derece de etkilese de hükümet nezdinde kamu bankaları aracılığı ile verilen düşük faizli ve 12 ay geri ödemesi krediyle konut sahibi olma şansı da son dönemde emlak sektörünü hareketlendirdi.

Emlakçılar, şöyle konuştu; “Gayrimenkule yatırım yapacak insanların korona virüs salgını sonrası talepleri değişti. Eskiden daire isteyen yatırımcılar, son zamanda apartman, çok konutlu site tipi dairelerde oturmak istemiyor. İnsanlar hava alacakları bağ, bahçe gibi yerleri tercih ediyorlar. Arz ve talep arasındaki denge bozulduğundan dolayı arsalarda, arazilerde ve tarlalarda yüzde 20 civarında fiyatlar arttı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz