Yatırıma Değil, Yerine Karşıyız

0

Samsun’un Vezirköprü İlçesi Doyran ve Kızılcaören mahallelerindeki mera nitelikli yaklaşık 820 dönümlük alan üzerinde kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Projesi’nin ‘yer seçimine’ CHP İlçe Başkanı Onur Bayburtlu’dan tepki geldi.

CHP’li Bayburtlu, “15 bin kadar ailenin geçimini büyük oranda tarım ve hayvancılıkla sağladığı Vezirköprü’de ilçe tarım müdürlüğünün kendi hizmet binası bile yok! Besicilerimiz hayvanlarını küpeletmek için haftalarca veteriner, teknisyen gelmesini bekliyor” dedi.

BAŞKA ALAN MI KALMADI?
Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Projesi’nin yapılacağı mera nitelikli yaklaşık 820 dönümlük alanın sanayi alanına çevireleceğini öne süren CHP İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, şöyle konuştu; “Çiftçimizin, besicimizin ortak kullanım alanı olan meralara Büyükşehir Yasası marifetiyle el koyuluyor. Geçmiş dönemde Organize Sanayi Bölgesi kurulmak istenen yaklaşık 820 dönümlük bir mera alanı bugün Besi Organize Sanayisi Projesi adı altında sanayiye açılmak isteniyor. Biz yatırıma karşı değiliz ancak yapılan yer seçimine itiraz ediyoruz. Vezirköprü’de başka kamu arazisi kalmadı da meralarımıza mı göz dikildi? Tarım alanlarının ve meralarımızın sanayiye açılması Vezirköprü’ye ihanet olur.”

BESİCİLERE YATIRIM ALANI OLACAK
AK Parti Genel Başkan Yardımcı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi alanında incelemelerde bulunmuş, heyet; “Bu bölge büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği yapacak üreticilerimiz için büyük bir yatırım alanı olacak” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz