Ana Sayfa Siyaset Yargıda Duran İşler Avukatları da Etkiledi

Yargıda Duran İşler Avukatları da Etkiledi

0

Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, 38 baro başkanın imzasını taşıyan bildiriyi kamuoyunun dikkatine sundu. Gürbüz, yargıda davaların corona virüs nedeniyle durduğunu belirterek, ortak taleplerin Türkiye Barolar Birliği (TBB) kanalı ile dile getirilmesinin önemine dikkati çekti.

Av. Gürbüz, “Bu süreç içerisinde, avukatlar, ekonomik etkilerden mücbir sebep kapsamında etkilenecek sektörler arasına alınmış, mali konularda ülke kapsamında alınan tedbirlerden faydalanmaları sağlanmıştır” dedi.

Baro Başkanı Gürbüz, şöyle konuştu; “Sağlığını haklı olarak önceleyen meslektaşlarımızın ve sorumlu oldukları müvekkillerinin, hak kayıpları yaşamaması noktasında gereken tedbirler alınmıştır. HSK’nın, tüm mahkemeleri, duruşma ve tebligat süreçlerini ilgilendiren bir karar alması beklenmektedir. Stajyer avukatların, adliye stajları konusunda da gerekli tedbirler ve kararlar alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ve tamamlanan işler olduğu kadar, halen eksik olan, uygulamada karşılaşılan sorunlar ile ilgili olarak gerekli girişimler yapılmaktadır. Bizler, bu zorlu süreçte akılcı ve yapıcı yaklaşımlarla, çözümcü yollarla ve iletişimi sürekli açık tutarak çatı örgütümüzle birlikte olmaya devam edeceğimizi ve bu zorlu sürecin üstesinden hep birlikte gelmek üzere meslektaşlarımız için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımızı beyan ederiz.”

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz