Yardımın Öncüleri Dernek Yöneticileri ve Yıldırım Vakfı

0

Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı içerisine giren ailelere yardım için başlatılacak olan kampanya, Samsunspor Kulübü Derneği ve Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı öncülüğünde gerçekleşecek. Dağıtımı ise Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın önceki gün akşam sosyal medya hesabı Twitter’dan duyurduğu yardım kampanyası için çalışmalar hızlandırıldı. Samsunspor Kulübü Dernek yönetiminin Samsun Valisi Osman Kaymak’la sürekli olarak görüşme halinde olduğu, Başkan Yıldırım’ın da süreci takip ettiği yardım kampanyasının bazı detayları ise şöyle:

GIDA AĞIRLIKLI TEMEL İHTİYAÇLAR
Samsunspor Kulübü Derneği tarafından açılacak olan hesap yani IBAN numarasına hayırseverler nakdi yardımda bulunacak. Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı içerisine giren, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak olan yardımların gıda ağırlıklı temel ihtiyaçlar olduğu öğrenildi. Yardım yapılacak olan ailelerin Samsun Valiliği tarafından muhtarlar aracılığıyla tespit edileceği öne sürüldü. Yardımların dağıtımını ise Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi yapacak. Ayrıca kampanyada Garip & Zeycan Yıldırım Vakfı’da önemli bir rol üstlenecek.

ANINDA DÜĞMEYE BASILDI
Konuyla ilgili Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ve Vali Osman Kaymak’ın telefonda görüştükleri ve yardım kampanyası için anında düğmeye bastıkları kaydedildi. Samsunspor Kulübü Derneği Başkanvekili Savaş Boyar’ın detayları konuşmak için Vali Kaymak’la iletişim halinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz