Yardım Polemiğine İYİ Partili Yaşar’dan Tepki

0

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, dünyayı sarsan ve ülkemizide etkisi altına alan corana virüs salgının ardından başlayan yardım polemiğine değinerek, “Yardım kampanyaları üzerinden yapılan polemiklerin bu millete bir faydası yoktur. Önemli olan yardımlarda elçinin kim olduğu değil niyetin ne olduğudur” dedi.

Samsun Milletvekili Yaşar, uluslararası anlaşmaların gündem yapıldığı Meclis’te yaptığı konuşmada gündem konusuna ve son günlerde oluşturulan yardım kampanyalarına değinerek tepki gösterdi. Yaşar, “Bu günlerde meclisin gündemi uluslararası anlaşmalar değil, içinde bulunduğumuz bu zor günleri nasıl atlatacağımıza yönelik çözüm önerileri olmalıdır” dedi.

MİLLET YARDIM BEKLİYOR
İYİ Partili Yaşar, şöyle konuştu; “Bugün birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken günleri yaşıyoruz. Bu anlamda ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması noktasında ne yapabilirizi konuşmalı ve çözüm bulmalıyız. Milletimizin yarasına kim merhem olacaksa olabilmeli. Bu neyin engellemesi neyin mücadelesi. Sizin insanların nereye nasıl yardım yapacağını belirleme hakkınız ve hukukunuz yoktur. Bu bir gönül işidir. Kaldıki yadım kampanyaları konusunda iktidarın sicilinin çok temiz olduğu da söylenemez! Milletimiz; yardım bekliyor, destek bekliyor, moral bekliyor. Onun için biz, bu yardımlara gayet tabii ki devam edeceğiz; belediyelerimiz üzerinden, sivil toplum kuruluşları üzerinden tüm gücümüzle devam edeceğiz. Siz de böyle gereksiz ve hiçbir faydası olmayacak polemiklerle vakit kaybetmeyin derim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz