Yardım Ödemeleri Başlıyor PTT’den Müşterilerine 1 Metre Uyarısı

0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, coronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemelerini, bugünden tarihinden itibaren PTT şubelerinden ve ATM’lerden vatandaşlara ulaştıracak.

DOĞUM YILININ SON RAKAMINA GÖRE ÖDEME
Ödeme tarihleri ise ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da ihtiyaç ödemelerini alacak. ‘İşsizlik ödeneği’ almaya hak kazanmış vatandaşların işsizlik ödemeleri ise 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplarına yatırılacak.

PERSONELİN İKİ KATI MÜŞTERİ KABUL EDİLECEK
Ancak önceki gün Samsun’da PTT şubelerinin önünde çekilen fotoğraflarda, coronavirüs tedbirleri kapsamında karar alınan sosyal mesafenin uygulanmadığı görüldü. Vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. PTT tarafından yapılan açıklamada ise, ‘sosyal temas’ uyarısı yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Sosyal mesafe kuralına uygun olarak şubelerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla alarak, işlemlerinizi yapmayı sürdüreceğiz. Müşterilerimizden hem içeride hem dışarıda sıra beklerken 1 metre mesafe kuralına uymaları noktasında gerekli özeni göstermelerini bekliyoruz. Ayrıca ATM’lerden ücretsiz günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz