Yangın Mağduru Esnafla Buluştu

0

Samsun’un Tekkeköy İlçesi 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nde 28 Ocak gecesi motor yağı deposu ile bitişiğindeki mobilya imalathanesinde çıkan yangın sonrası çok sayıda işyeri küle dönmüştü.

Yangında hurdacı, reklamcı ve kamyon filtreleri satan diğer iş yerleri, yine mobilya atölyesi içinde bulunan 2 otomobil ile diğer iş yerlerinin önündeki hurda araçlar yanmıştı. Maddi hasarın büyük olduğu yangında şans eseri can kaybı yaşanmamıştı.

BAŞKAN TOGAR’DAN ZİYARET
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, yangında işyeri yanan işletme sahipleriyle bir araya geldi. Başkan Togar, “Esnaflarımızın her zaman yanındayız. Tez zamanda esnaflarımızın yaralarını sarıp, iş ve aş imkanı sağladıkları ekmek teknelerinde tekrar faaliyete geçmelerini temenni ediyorum” dedi.

BAKAN SELÇUK’TAN DESTEK SÖZÜ
İşyeri sahipleri; ekmek kapılarının 1 gecede küle döndüğünü, her iş yerinde 30’dan fazla işçi çalıştığını ve mağdur olduklarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a iletmiş, Bakan Selçuk da iş yeri sahiplerine devlet desteğinin olacağını açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz