Yabancılar Pazarı’nda Bulaş Riski Yüksek Açılış Kararı Yanlış

0

Korona virüs nedeniyle Mart ayı sonunda kapatma kararı alan Yabancılar Pazarı, yeniden kapılarını açıyor. Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, açılış kararının yerinde olmadığını savundu.

Kapalı alışveriş yapılan yerlerinin bulaş riskinin yüksek yerler olduğunu savunan Erkan, “Samsun’da Pandemi Kurulu var. Bu tür yerlerin açılışı konusunda kurula danışılmalı. Salgın döneminde dikkat edilmeli” dedi.

İKİNCİ DALGA İHTİMALİ YÜKSEK
Salgınla mücadelede toplumsal gevşemeye yol açacak adımlardan kesinlikle kaçınılması gerektiğinin altını çizen Tabip Odası Başkanı Dr. Erkan, ‘salgının kontrol altına alındığına’ yönelik açıklamaların bilimsel veriler ortaya koyulmadan bir anlam ifade etmediğini vurguladı. Erkan, şöyle konuştu; “Bir salgının tamamen kontrol altına alındığını söylemek için tüm bilimsel veriler ortaya koyulur. Sadece vaka ve entübe hasta sayısı ile bunu söylemek doğru değil. Toplumsal gevşemeye yol açacak adımlardan kesinlikle kaçınılmalı. Esnafın durumu kötü anlıyoruz. Burada hükümet üzerine düşeni yapmalı. Kademeli olarak kapatılan işletmeler, kademeli olarak açılır. Bunun kuralı budur. Korona virüs konusunda ikinci dalga ihtimali çok yüksek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz