VM Medical Park’ın Corona Savaşçıları

0

Samsun’un Atakum İlçesi’nde hizmet veren VM Medical Park Hastanesi’nde Covid-19 şüpheli hastalar ayrı izole edilmiş alanda muayene ve tedavi ediliyor. Hastanenin bir katı Covid-19 hastaları için düzenlendi. Böylece diğer hastaların Covit-19 hastaları ile teması da kesinlikle önlenmiş oldu.

Covid-19 hastaları için Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şevket Özkaya ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Dirican görevlerini, pozitif tanısı konulan ve yatarak tedavi gören hastaları iyileştirmek için diğer sağlık çalışanları ile birlikte gece gündüz demeden yoğun bir şekilde sürdürmeye devam ediyorlar.

3 HASTA TABURCU EDİLDİ
Amasyalı 46 yaşlarındaki Nuray-Ahmet Turan çiftinin 10 gün süren tedavilerinden sonra alkışlarla uğurlanmalarının ardından, 10 gün yoğun bakımda kalan 55 yaşındaki Sinoplu Cihan Yılmaz da kronik hastalıklarına rağmen corona virüsü yenerek sağlık çalışanlarının alkışlarıyla uğurlanan bir başka hasta oldu. İyileşerek tabucu olan hastalardan üçünün virüse İstanbul’da yakalandıkları dikkat çekti.

VİRÜS CAN ALMADI
Medical Park Hastanesi’nde bir ayda 50 kadar korona pozitif hasta ve zatürresi olan hasta yatarak tedavi altına alındı. 5 tane yoğun bakımda yatan ciddi hastalar vardı. Düzelerek servise çıkanlar oldu. Coronavirüs’ten yaşamını yitiren hasta olmadı. Diğer yandan VM Medical Park Hastanesi’nde diğer poliklinik ve ameliyathane hizmetlerine devam ediyor.

Doç. Dr. Şevket Özkaya ile Dr. Adem Dirican, “Ülkemiz tanı ve tedavi konusunda şanslı bir ülke. Hastalarımızın bu hastalıktan korkmalarını istemiyoruz. Sağlık çalışanlarına güvenmelerini istiyoruz” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz