Vicdansız Anne Tuvalete Bebeğini Bıraktı

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde bir AVM’nin tuvaletine bırakılan 3 günlük bebek, koruma altına alındı. Gözaltına alınan annenin ise polis ifadesinde ‘Bakacak gücüm yok’ dediği öğrenildi.

Çarşamba’da yer alan bir alışveriş merkezinin kadınlar tuvaletinde, bebek bulunduğunu gören vatandaşlar, görevlilere haber verdi. Görevlilerin güvenlik kamerası kayıtlarında yaptığı incelemede, üzerinde pembe kıyafet bulunan genç bir kadının kucağındaki bebekle tuvalete girdiği, bir süre sonra bebek olmadan çıktığı belirlendi.

ANNE SERBEST BIRAKILDI
Bunun üzerine haber verilen polis ekipleri, AVM’de inceleme yaptı. Birkaç günlük olduğu tahmin edilen bebek, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri, kamera görüntülerinden annenin kimliğini belirledi. 3 günlük kız bebeğine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sahip çıkarak koruma altına aldı. Bakıma alınacak bebeğin annesi ise gözaltına alındı. Annenin polis ifadesinde, “Üzgünüm, bırakmak zorundaydım. Bakacak durumum yok ” dediği öğrenildi.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ
Henüz adı konulmayan ve nüfus kaydı bulunmayan bebeğin, anne ve babası dışında sahiplenmek isteyen aile yakınına yapılacak değerlendirme sonucu verilebileceği, aksi halde kurum görevlilerince bakıma alınacağı öğrenildi. Bakanlık yetkililerinin, aile bireyleri ile görüşmeleri sürdürdüğü belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz