CHP Vezirköprü Belediye Başkan Adayı Onur Bayburtlu, “Vezirköprü altyapı, turizm, çevre il ve ilçe bağlantılarıyla sorun yaşıyor. Biz bu sorunların çözümü için geliyoruz” dedi.

Millet İttifakı CHP Vezirköprü Belediye Başkan Adayı Onur Bayburtlu, ilçede yol sorununun oldukça fazla hissedildiğini vurguladı.

Bayburtlu, “Vezirköprü’de OSB yok. Çiftçi ürettiği ürünü pazarlayamıyor, istihdam yok denecek kadar az. Gençlerimiz gurbete gidiyor. Biz bu göçün önüne geçeceğiz” dedi.

İLÇEYE KALKINMA SÖZÜ

Vezirköprü çiftçisinin ‘evini geçindirecek kadar’ ürün ürettiğini söyleyen Onur Bayburtlu, “Nedeni pazarlama. İlçede yetiştirilen ürün yine ilçede kalıyor. Çiftçimize kurumsal destek vererek, kazanç sağlamalarını hedefliyoruz. OSB, 17 yıldır açılamadı. Girişimcilerin önü devamlı tıkandı, esnafa yardımcı olunmuyor. Esnafımıza destek, ilçeye kalkınma sözü veriyoruz” diye konuştu.

YATIRIMCI VAR YER YOK

“Vezirköprü’nün su, hastane, ulaşım sorunu var” diyen CHP’li Bayburtlu, “Büyük mahallerimize giden yolların birçoğu yapılmadı. Vezirköprü’müz tarihi, kültürel, doğal değerleri olan, medeniyete ev sahipliği yapmış bir kent. Bu tarihi dokuları turizme katarak, hem istihdama hem de ilçe ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Ancak turizmi geliştirmek için önce yol sorunumuzu çözeceğiz. OSB’yi açamadığımızdan dışarıdan yatırımcıların gelip buradan yer bulması zor oluyor. Biz OSB’yi açarak yatırımcıyı ilçemize getireceğiz. Vezirköprülü yatırımcı çok. Şimdi kenevir gündemde. Bizim için büyük fırsat. Kültür ve sanat merkezleri açacağız. CHP Belediyeciliği’nde kapı yoktur. Kapıları kaldıracağız. Şeffaf, açık ve net belediyecilik Vezirköprü’ye gelecek” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz