Ana Sayfa Yerel Yönetimler Vezirköprü’de 3’ü 1 Arada Yatırım

Vezirköprü’de 3’ü 1 Arada Yatırım

0

Samsun’un Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, önümüzdeki dönemde hayata geçecek olan Vezirsuyu Tabiat Parkı Kır Evleri, Yeni Hal ve Soğuk Hava Deposu için projelerin hayata geçeceği alanlarda incelemelerde bulundu.

Vezirsuyu Mesire alanında Milli Parklar Bölge Büdürü Hasan Terzioğlu ve beraberindeki heyetle yapımı tamamlanan Vezirsuyu Tabiat Parkı Ziyaretçi Bilgilendirme Tanıtım Merkezi’ni inceleyen Başkan Edis, Kır Evleri proje alanını gezerek, saha düzenleme çalışmalarını değerlendirdi.

SOĞUK HAVA DEPOSU
DOKAP’tan aldığı destek ile yapımına başlanan soğuk hava deposu inşaatında da çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Sadık Edis, “3 bin 500 m2’lik kapalı alana sahip, içerisinde 700 metreküplük 12 adet soğuk oda ve 600 metreküplük 1 adet şoklama odası olmak üzere toplam 9 bin metreküplük tesisimizin inşaatını en kısa sürede tamamlayıp, Vezirköprü’müzün hizmetine sunacağız” dedi.

YENİ HAL PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Vezirköprü Belediyesi’nin serası ve soğuk hava deposu inşaatının yanında bulunan Yeni Hal Binası için de yaklaşık 4 bin 256 m2’lik arazinin tapu işlemini gerçekleştirdiklerini kaydeden Edis, “Üreticilerimizin ürünlerini daha iyi bir şekilde pazarlayabilmeleri için yapacağımız hal sayesinde çiftçilerimize desteğimizi daha güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz