Vezirköprü Orman Sinop’a Mı Bağlanıyor?

0

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in Sinop Orman İşletme Müdürlüğü’nün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğü’ne dönüştürüleceğini duyurması üzerine, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün de Sinop’a bağlanacağı dedikodusu Vezirköprü halkında tedirginliğe neden oldu.

İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, bu tedirginliğin yersiz olup olmadığını öğrenmek için, TBMM’ye Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması için yazılı soru önergesi verdi. Usta, ‘Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlanıyor mu?’ diye sordu.

HALK TEDİRGİN OLDU
İYİ Partili Usta, geçtiğimiz günlerde çıkan haberler doğrultusunda, Sinop Orman İşletme Müdürlüğü’nün, bölge müdürlüğüne dönüştürüleceğinin AK Parti Sinop Milletvekili tarafından açıklandığını ve basında da yer aldığını vurguladı. Erhan Usta, “Alınan bu karar sonrası bölgemiz basını ve halk arasında, Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün de Sinop bölgesine bağlanacağı iddiaları hızla yayılmış ve vatandaşta ciddi tedirginliğe yol açmıştır” dedi.

Vezirköprü’de yaklaşık 2 bin 500 ailenin geçimini ormancılık çalışmalarından sağladığından bahseden Usta, “Sinop ilinin mesafe olarak Vezirköprü’ye çok uzak olması ve sadece özel araçla gidilebiliyor olması vatandaşın işlerini çok zorlaştıracaktır. Eğer böyle bir niyet varsa, bu yanlıştan dönülmesi gerekiyor. Bu konunun takipçisiyiz” diye sordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz