Vergi Mükelleflerine 1 Şubat Hatırlatması

0

Atakum Belediyesi, emlak vergisi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlara son gün olan 1 Şubat tarihini hatırlattı. Yapılandırma işlemleri internet üzerinden de yapılabiliyor.

Atakum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, emlak vergisi borçlarını 7256 sayılı Kanun kapsamında yapılandırmak isteyen vatandaşlar için uzatılan son başvuru tarihinin 1 Şubat 2021 Pazartesi günü sona erdiğini hatırlattı.

Borçlarını yapılandıran mükelleflerin peşin ödeme seçeneğinin yanı sıra 6, 9, 12 ya da 18 taksitle ödeme yapabildiğini kaydeden yetkililer, Atakum Belediyesi’nin kurduğu ‘e-yapılandırma’ sistemi ile kent sakinlerinin belediye hizmet binasına gelmeden işlem yapabildiğini kaydetti.

‘e-yapılandırma’ üzerinden işlem yapmak vatandaşlar, sisteme ‘www.atakum.bel.tr’ adresli internet sitesinden ulaşabiliyor.

İNTERNET ÜZERİNDEN KOLAY BAŞVURU
Sitenin sağ üst kısmındaki ‘Çözüm Merkezi’ menüsünden ‘Neler Talep Edebilirsiniz’ alt başlığına tıklandığında kullanıcıları ‘e-yapılandırma’ sayfası karşılıyor. Bu alandan 7256 sayılı yasa kapsamındaki yapılandırma başvuru formunun çıktısını alan vatandaşlar, bilgileri doldurup ıslak imzalarını atıyor. Başvuru formu ve kimliklerinin fotoğraflarını çeken mükellefler, bu görselleri aynı sayfadaki ‘Talep Gönder’ bağlantısına tıkladıklarında açılan sayfa üzerinden yükleyerek Atakum Belediyesi Emlak ve Tahsilat Servisi’ne ulaştırıyor. Başvuru formunu çıktı alma imkanı bulunmayan mükellefler ise formda talep edilen bilgileri kağıda yazarak imzaladıktan sonra bu belgenin fotoğrafını aynı sayfa üzerinden Atakum Belediyesi’ne iletebiliyor.

Atakum Belediyesi’nin ‘e-yapılandırma’ hizmetinden Samsun dışında yaşayan tüm mükellefler de yararlanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz