Vatandaşın Olmayan Parasına Mı Göz Diktiniz

0

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, SASKİ’nin korona virüs nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlara gönderdiği yüksek kıyas faturalara tepki gösterdi.

SASKİ’nin fiziki okuma yapmayıp konutlara geçen yılın aynı dönemini kıyasla fatura gönderdiğini hatırlatan Yılmaz, “Ne taahhüt edip, neyle kıyaslanıyoruz da, vatandaşın korona virüs sürecinde kalmayan parasına faturaları şişirerek göz dikiyorsunuz?” diye sordu.

HANİ FATURALAR DÜŞECEKTİ ?
İYİ Partili Yılmaz, “SASKİ, Nisan ayında yaptığı açıklamada ‘vatandaşlarımızın ve personelimizin sağlığı önceliğimiz’ deyip, bu süreçte fiziki okuma yapmayıp kıyas fatura uygulamasına geçilip bu süreçte düzenlenecek olan faturaların geçici tahakkuk olup sürecin sona ermesinden sonra yapılacak ilk okumada eksik yada fazla kıyas işlemlerini mahsuplaştırma işlemiyle düzeltileceğini bildirmişti. Vatandaşlar daha önceki aylara yakın ve daha az fatura beklerken, Mayıs ayı sonunda gönderilen faturalarda miktarın iki katına yakın bir fatura bedeli gördüler. Ne taahhüt edip neyle kıyaslanıyoruz da, vatandaşın korona virüs sürecinde kalmayan parasına faturaları şişirerek göz dikiyorsunuz” dedi.

VATANDAŞ ZORDA YARDIMCI OLUN
SASKİ’nin içme suyuna yüzde 25 zam yaptığını ve zammın her TÜFE oranında arttığını hatırlatan Başkan Yılmaz, şöyle konuştu; “Vatandaşlarımızı zarara düşüren bu kararların ardından korona virüs sürecinde böyle uygulamalar yapmak dahada mağdur etmiştir. Dar gelirli vatandaşlarımız maaşlarının yarısını faturalara yatırmak zorunda bırakılmıştır. Buradan Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyorum; Pandemi sürecinde vatandaşların her türlü mağduriyetleriyle muhatap olan ve yardımcı olan diğer belediyelerimiz gibi sosyal belediyecilik kavramına uyarak; tahakkuk ettirdiklerinizi değil, taahüt ettiklerinizi yerine getirin. Sosyal belediyecilik yapın. Vatandaşta zaten para yok.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz