Vatandaşın İcra İşlemine Başkan Edis’ten Tepki

0

Vezirköprü Belediyesi’nce 1994 yılında yapılan kamulaştırmada paralarını alamayan vatandaşlar, mahkeme kararını uygulayarak, belediyede icra işlemi başlatmıştı. Başkan Sadık Edis, “‘Belediyenin parası değil mi ödesin’ mantığına karşıyız. Halkımızın parasını çarçur etmeyiz, ettirmeyiz” dedi

Samsun’un Vezirköprü İlçesi Bahçeler Mahallesi otogar bölgesinde belediye tarafından 2019 Nisan ayında 3,5 milyon liralık yapılan kamulaştırma çalışmaları sonrası belediyeden paralarını alamayan vatandaşlar, belediyeye dava açmışlardı.

İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI
Kamulaştırma sonucunda paralarını alamayan vatandaşlar; 1,5 yıl önce mahkeme tarafından verilen karar doğrultusunda avukatları aracılığıyla Vezirköprü Belediyesi’nde icra takibi başlatırken, önceki gün belediyeye gelen icra memurları başkanın makam odasını ve bina içindeki bazı malları tespit ederek, paranın ödenmesi için 1 haftalık müddet verdiği öğrenilmişti.

HALKIMIZIN PARASINI ÇARÇUR ETMEYİZ
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Edis, “1994 yılındaki imar değişikliğinden kaynaklanan bir sorun bugün mahkeme kararıyla karşımıza çıktı. Her ne kadar mahkeme kararı olsa bile 1316 m2’lik tarla için belirlenen 2.523.000 TL bedel ilçe standartlarına göre çok yüksek olduğu bir gerçektir. Alacaklı tarafla yaptığımız anlaşma talebimiz sonuçsuz kaldı. Burada ‘belediyenin parası değil mi ödesin’ mantığına karşıyız. Belediye başkanlığı olarak halkın parasını korumak zorundayız. Vezirköprü halkının ödediği vergilerden hizmet üretmeye çalışıyoruz. Halkımızın parasını çarçur etmeyiz ettirmeyiz. İlçemizde bu kadar çalışma varken, bir bardak suda fırtınalar koparmaya çalışanlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada fırsat vermeyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz