Vatandaş Can Derdinde SASKİ Fatura Derdinde

0

Samsunlular; Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’den suda indirim beklerken, SASKİ; ‘tüketilen suyu nasıl faturdalandırır’ telaşına düştü, aboneleri bilgilendirdi.

SASKİ Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklama konut abonelerinde fiziki sayaç okuma işlemlerinin yapılmayacağını belirtip, geçici tahakkuk ile kıyas fatura yapılacağını açıkladı. Daha sonra abone ile mahsuplaşılacağını ifade eden SASKİ, TBMM’ye verilen 3 ay ödeme ötelemesini ise görmezden geldi.

SASKİ sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “SASKİ Genel Müdürlüğü olarak, birimlerimizin tamamında hizmetlerin sunumunda gerekli tüm tedbirler alınmış olup Covid-19 ile etkin bir mücadele devam etmektedir. Vatandaşlarımızın ve personelimizin sağlığını öncelediğimiz bu süreçte alınan tedbirlere ek olarak; Konut abonelerimizde fiziki sayaç okuma işlemleri yapılmayacak olup, Kıyas Fatura uygulamasına geçilmiştir. Bu süreçte düzenlenecek olan Kıyas Faturalar “Geçici Tahakkuk” olup, sürecin sona ermesinden sonra yapılacak olan ilk okumada eksik ya da fazla kıyas işlemleri mahsuplaşma yöntemiyle düzeltilecektir. Bu süreçte dileyen vatandaşlarımız, sayacın tüketimini gösterir bilgilerini bizlere iletmeleri halinde normal fatura düzenlenip elektronik ortamda kendilerine ulaştırılacaktır. Mesai saatleri içerisinde kapalı olan iş yerlerinde kullanım olmadığı değerlendirilecek ve fatura oluşturulmayacaktır” denildi.

SASKİ’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, kıyas işlemi olarak faturaların geçici tahakkuk ettirileceği açıklandı. Vatandaşların suda yüzde 50 indirim talebini SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, görmezden geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz