Vali’ye Mesaj: Bir Karış Toprağı Bile Ekeriz

0

Coronavirüsle mücadele gıda sürdürülebilirliğinin sağlanması için tarlada ekime hazır olduklarını belirten Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Vali Osman Kaymak’a çağrıda bulundu.

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Çarşamba İlçesi’nde Oltan Köleoğlu Enerji tarafından yapımı devam eden Biyokütle Enerji Santrali konusunda 3 farklı mahkeme kararı olduğunu anımsattı. Santralin depolama alanı ve imar planları hakkında yürütmeyi durdurma kararı verildiğini belirten Başkan Ergün, son mahkeme kararı ile de samsun Valiliği’nin vermiş olduğu ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının da iptal edildiğine dikkati çekti.

“Çarşamba Ovası’nın çevresinde bulunan Terme, Ayvacık ve Salıpazarı’nda tüm toprakları ekmeye hazırız” diyen Ferda Ergün, Vali Osman Kaymak’a santralin durdurulması konusunda adım atması için çağrı yaptı.

BİR KARIŞ TOPRAK BIRAKMAYIZ
Coronavirüs salgını ile ülke olarak topyekün bir mücadele içerisinde olduklarını kaydeden Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, ‘çiftçilere ekilmemiş tarım arazisi kalmasın’ yönündeki çağrılara da cevap verdi. Ergün, “Biz gerekli tüm önlemleri alırız ve Çarşamba, Terme, Ayvacık, Salıpazarı’nda ekilmedik bir karış toprak bırakmayız. Ancak bizim de yürütmeyi durdurma kararı bulunan santralin kapısına mühür vurulmasını beklemek hakkımız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz