Vali Kaymak’tan Evinizden Çıkmayın Çağrısı

0

Samsun Valisi Osman Kaymak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ölümcül coronavirüsle mücadelede vatandaşlardan destek istedi. Vali Kaymak, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 14 kuralına uyulmasını istedi.

Vali Kaymak, “Vatandaşlarımızdan ricamız, COVİD-19 tehdidi geçene kadar mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamalarıdır. Sosyal mesafeyi ne kadar korur ve sosyal hareketliliği ne kadar azaltırsak virüsün yol açtığı tehdidi o derece düşürürüz. Vakit yapabileceğimiz herşeyi evimizden yapma, dış dünya ile fiziki irtibatımızı asgariye indirme vaktidir. Vatandaşlarımız, hayati olmayan sağlık sorunlarını, mümkün olduğu kadar aile hekimleri vasıtasıyla çözmelidir. Unutmayınız ki salgın hastalık durumlarında hasteneler, aynı zamanda virüs bulaşma ihtimali yüksek yerler haline gelmektedir” dedi.

YAŞLILARA UYARI
Coronavirüs belirtileri olan yüksek ateş, kuvvetli öksürük ve nefes darlığının görülmesi halinde Sağlık Bakanlığı’nın Alo 184 hattını aranmasını isteyen Vali Kaymak, şöyle konuştu; “Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız tehdit ortadan kalkana kadar evinden dışarı çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir. Çocuklarımızdan dışarıya çıkmadan evde kitap okuyarak, derslerini çalışarak vakitlerini değerlendirmelerini istiyoruz. En büyük risk grubunu oluşturan yaşlılarımızın sadece evden çıkmamakla yetinmeyerek, bir süre ailenin dışarıyla irtibatlı olan diğer fertleriyle mesafeli şekilde hayatlarını sürdürmeleri daha doğru olacaktır. Siz değerli vatandaşlarımız da kurallara uyduğu ve tedbirleri aldığı takdirde virüs tehdidinin en kısa sürede ber taraf edileceğine olan inancımız tamdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz