Vali Kaymak’tan 1 Maaş, Başkan Demir’den 6 Maaş Bağış

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na Samsun’da ilk olarak Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den destek geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Dayanışma Kampanyası’nı yedi aylık maaşımı bağışlayarak başlatıyorum. Bakanlarımız ve kabineye eşlik eden arkadaşlarımız 5 milyon 200 bin liralık bir bağışta bulundular. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Bunun üzerine Vali Osman Kaymak, kampanyaya bir maaşını bağışlayarak katıldığını açıklarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de 6 maaşını bağışladığını açıkladı ve “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” dediler.

SAMSUNLULARA ÇAĞRI
Diğer yandan Samsun Valiliği’nden yapılan duyuruda, maddi imkanı olan hayırsever vatandaşlar Milli Dayanışma Kampanyası’na katılmaya davet edildi. Valilikten yapılan duyuruda, “Tarih boyunca her zaman iyiliğin ve cömertliğin temsilcisi olan aziz milletimiz; şimdi, darda kalan, evde olduğu için zor günler geçiren kardeşlerimize destek zamanı. Vatandaşlarımızı imkanları çerçevesinde kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz