Vali Kaymak: Fırsatçıları Bize Bildirin!

0

Samsun Valisi Osman Kaymak, korona virüs tedbirleri kapsamında ve kentte alınan önlemleri ve hayata geçirilen önlemleri anlattı.

Kentteki kurum müdürleri ile video konferans yöntemiyle sürekli iletişim kuran Kaymak, kentte sağlık ve emniyet tedbirleri anlamında herhangi bir sorun olmadığını belirterek, “Samsun sağlık altyapısı kamu ve özel hastaneler konusunda Türkiye genelinde üst sıralarda yeri olan bir kent” dedi.

MASKE ÖNLEMİNİ ALDIK
Vatandaşlardan kriz fırsatçılarını kendilerine bildirilmesini isteyen Vali Kaymak, “Kriz dönemini fırsat bilip fahiş fiyatlarla ürün satan ya da sağlıksız ve izinsiz ürün üretip halkın sağlığıyla oynamaya çalışanlarla kolluk güçlerimiz amansız mücadele ediyor. Bu tür sorunlar olduğunda da vatandaşımız bize bildirsin. Samsun’un maske anlamında sıkıntısı yok. Meslek liselerimizde maske ve tek giyimlik önlükler üretiliyor. Bazı tekstil firmaları ile görüşmeler yaptık, şimdi maske üretimi yapıyorlar. Hastanelerimizde sağlık kuruluşlarımızda ve emniyet teşkilatımızda maske sorunumuz yok. Ancak zorunluluk haline geldiği için sürekli üretim yapılması lazım. Bunun için de önlemlerimizi aldık” diye konuştu.

PANİK YOK ÖNLEM VAR
Samsun’da korona virüs konusunda paniğe kapılacak bir durumun olmadığını herşeyin kontrol altında olduğu mesajını veren Vali Kaymak, şöyle konuştu; “Samsun’daki corona vakalarının büyük bir bölümü İstanbul bağlantılı. Hastanede tedavi görüyorlar. Karantinada olan mahallemiz var. Bu hastalarımızın çok büyük çoğunluğu İstanbul bağlantılı. Yani hastalığın ilk dönemlerinde toplu ulaşım ve özel ulaşım araçları ile Samsun’a getirdi. Etraflarına bulaştırdı. Ancak ulaşım kısıtlamasından sonra bunun da önüne geçtik. Hastalarımızın tedavileri sürüyor. Samsun’a paniğe kapılacak durum yok. Bizim tek isteğimiz sokağa çıkmak zorunda olmayan vatandaşlarımızın evde kalıp kendilerini izolasyon yapmalarıdır. Vatandaşlarımız bize sosyal medyadan ulaşıp her türlü sıkıntıyı anında bildiriyor. Pandemi kurulu olarak bizim aramızda WhatsApp iletişim hattı var. Olaylara anında müdahale ediyoruz. Samsun’da panik yok önlem var. Vatandaşımız gereksiz yere sokağa çıkmasın ve bizim iyimizi kolaylaştırsın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz