Vali Dağlı’dan Samsun’a Çağrı: ‘Ziyaretleri Erteleyin’

0

Samsun’da korona virüs vakaları yeniden artışa geçti. Sağlık Bakanlığı’nın haftalık verilerine göre Samsun, 2 bin 350 vaka ile Türkiye’de İstanbul’dan sonra ençok korona virüs vakası görülen ikinci il konumunda yer alıyor. Sağlık Bakanlığı, Samsun’u ‘Çok yüksek riskli iller’ kategorisine aldı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirilen Kovid-19 Değerlendirme Toplantısı’nda, Samsun’da son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve aşılama takvimi değerlendirildi. Vali Dağlı, artış gösteren korona virüs vakalarına karşı uyarı yaptı.

VATANDAŞLARA SESLENDİ
Koronavirüsle mücadelede fedakarlık sınavının devam ettiğini ve en ufak bir gevşemenin dahi vaka sayılarında artışa yol açtığını belirten Vali Dağlı, “Vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve temizlik hususlarına daha fazla dikkat etmelerini, kısıtlamaların olmadığı günlerde de zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayarak toplumsal hareketliliğin azaltılmasına katkı vermelerini istiyoruz. Vatandaşlarımız, eş-dost ve akrabalara yapılan ev ziyaretlerini bir süre daha ertelemelerini özellikle istirham ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz