Vali Dağlı: Salgınla Mücadeleye Halk Destek Vermeli

0

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba’da ziyaretler gerçekleştirerek koronavirüs denetimlerine katıldı. Vali Dağlı, kaymakamlıkta kısa bir brifing aldıktan sonra Tarihi Köprü’den geçerek, vatandaşlara maske ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri hususunda uyarılarda bulundu.

Vali Dağlı daha sonra pazaryerinde incelemelerde bulunduktan sonra Çarşamba Devlet Hastanesi’nde hastaları ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek bilgi aldı. Vali Zülkif Dağlı ayrıca başhekimden 6 Bin 451 kişiye aşı yapıldığını ve yüzde 31 oranında bir pozitifliğin olduğunu, 10 gündür yoğunluğun fazla olduğunun bilgisini aldı.

KALABALIKTAN UZAK DURUN
Vali Dağlı, “İlimizdeki kamu hastanelerimizde günlük 8 bin 700 test yapabilme kapasitesine sahip 9 adet PCR test cihazı bulunmakta olup günlük ortalama 5 binin üzerinde test yapılmaktadır. Çarşamba bölgemizde bu günlerde Covid-19 vakalarında biraz yoğunluk var. Hep birlikte bunların üstesinden geleceğiz. Halkımızın desteği olmazsa kesinlikle bizim mücadelemiz her zaman yarım kalır. Şu hareketliliği biraz daha azaltalım. Özellikle kırsalda bugünlerde arttığını görüyoruz. Evlerde toplanmalar, cenazeler ve taziyeler, kapalı ortamlarda buluşmalar bizi en fazla sıkıntıya bunlar sokuyor. Bir arada bulunmaktan özellikle kaçınalım” dedi.

Dağlı, toplu taşıma araçlarında kontrollerin sıkılaştığını, ayakta yolcu alınmadığını söyledi. Bunun haricinde de seyreltilmiş şekilde binilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu kurallara kesinlikle uyulması konusunda halkı uyaran Vali Dağlı, “Ayvacık’ın bir köyünden Çarşamba ilçemize gelirken hiç tanımadığınız birisi virüslü olabilir bunu unutmayalım. Yakın mesafede kesinlikle oturmayalım” diye konuştu.

Yapılan denetimlere Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Halit Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Beğen, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Kemal Çelik, İlçe Sağlık Müdürü Şevki Gülay, Zabıta Müdürü Abdullah Özçelik katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz