Vali Dağlı: Düşüş Rehavete Sevk Etmemeli

0

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, kentte haftalık korona virüs vakalarının düşüşe geçmesinin rehavet oluşturmaması gerektiğini belirterek, “Bu düşüş, daha önce üzücü bir şekilde tecrübe ettiğimiz üzere; bizleri asla rehavete sevk etmemelidir” dedi.

Vakalardaki kısmi düşüşün devamı için vatandaşların hassasiyet göstermesini isteyen Vali Dağlı, “Virüse karşı moral ve motivasyonumuzu artıran bu düşüş, daha önce üzücü bir şekilde tecrübe ettiğimiz üzere; bizleri asla rehavete sevk etmemelidir. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayacağınız, iftar ve sahur buluşmalarını kesinlikle yapmayacağınız ve emeklerin heba olmasına fırsat vermeyeceğiniz konusunda sizlere güveniyorum” dedi.

DENETİMLER SÜRECEK
Denetimlerinde tavizsiz devam edeceğini belirten Dağlı, “Her kısıtlama süresince olduğu gibi kısıtlamadan muaf olanların muafiyet sebebinin zaman ve güzergâh açısından uyumluluk gösterip göstermediğinin tavizsiz denetleneceğini ve ihlal halinde cezai yaptırımla karşılaşabileceğimizi unutmamak hepimizin faydasına olacaktır. Ayrıca, virüse karşı en büyük gücümüz olan aşılama konusuna özen göstermenizi istirham ediyor, aşı sıranız geldiyse randevu alarak saat 24.00’e kadar hastanelerimizde aşınızı yaptırabileceğinizi bir kez daha hatırlatarak, sağlıklı günler diliyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz