Vahşetin Kurbanı Arzu Aygün Gözyaşlarıyla Uğurlandı

0

Samsun’da sevgilisi Muharrem Coşkun tarafından silahla vurularak öldürülen ve 42 sonra ormanlık alanda poşete sarılı şekilde cesedi çürümüş halde bulunan Arzu Aygün, Terme’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Samsun’un Atakum ilçesinde 17 Aralık’ta evinden ayrılan ve ailesinin 24 Aralık’ta polise kayıp başvurusu yaptığı 2 çocuk annesi Arzu Aygün, sevgilisi Muharrem Coşkun tarafından silahla vurularak öldürülmüş, cesedi Terme ilçesi Gökçeağaç mevkisinde sahil yolundaki ormanlık alanda çuval içinde çürümüş halde bulunmuştu.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Arzu Aygün için Köybucağı Mahallesi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Yüzlerce kişinin katıldığı cenazede duygusal anlar yaşandı. Arzu Aygün babası Seyfullah Aygün, anne Semine Aygün, kardeşi Murat Aygün ile Arzu Aygün’ün 15 yaşındaki kızı ve 13 yaşındaki oğlu, cenaze töreninde büyük acı yaşadı, gözyaşlarına boğuldu.

Aygün, cenaze namazının ardından Köybucağı Mahalle Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye Terme Belediye Bakanı Ali Kılıç, siyasi partilerin temsilcileri, akrabaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ
Çok üzgün olduklarını ifade eden Arzu Aygün’ün amcası Hüseyin Aygün, “Öncelikle her iki aile için sabırlar diliyorum. İki tarafın akraba olması ve akrabalar arasında böyle bir olayın olması çok üzücü. Kaderin önüne hiçbir zaman geçemiyoruz. Ailelere çok yazık oldu, sözün bittiği yerdeyiz. Allah’ım her iki tarafa da sabırlar versin. Ölene de Allah rahmet etsin. Arzu bizim elimizde büyüdü. Çok iyi bir kızdı, tarif edilmez bir acı yaşıyoruz. Onun için Rabbim hiç kimseye böyle şeyler yaşatmasın. Allah’ım ölene rahmet, kalanlara da sabır versin. Söylenecek başka bir şey yok. Hangi anne ve baba bu şekilde olmasını ister? Hepimiz çoluk çocuk sahibiyiz. Onları büyütmek için uğraş veriyoruz. Çocuklar kolay büyümüyor, ama bir can da bu kadar ucuz harcanmamalı. Biri toprağa gitti, diğeri de cezaevine girdi. Adalet ne ise tecelli edecek” dedi.

Samsun Kadın Dayanışması Platformu üyeleri, katil zanlısı Muharrem Coşkun’un en ağır cezayı alması için ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerini belirtti. Kadınlar getirdikleri karanfilleri, aileye vererek başsağlığı dileklerini iletti.

KADIN DAYANIŞMASI DAVANIN TAKİPÇİSİ
Samsun Kadın Dayanışması Platformu üyeleri adına konuşan Şeyma Özberk de, “Yine bir kadın cinayeti yaşandı. Bu kadın cinayetlerinin hiçbiri münferit olaylar değil. İstanbul Sözleşmesi’ne karşı söylemler devam ettikçe kadın cinayetlerinin devam edeceğini biliyoruz. Biz kadınlar olarak bir araya gelerek ve mücadele ederek, kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin son bulması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Arzu Aygün’ün katil zanlısı tutuklandı ve bu davanın da sonuna kadar takipçisi olacağız, en ağır cezayı almasını istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz