Utanç Köprüsüne CHP’den İnceleme: Hesap Sorulmalı

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Mart ayında ihaleye çıkartılarak, Mayıs ayında yapımına başlanan köprü inşaatında çökme meydana geldi.

Vezirköprü İlçesi Çalköy Mahallesi’ne 15 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda planlaması yapılarak inşa edilen köprünün taşıyıcı kolonları yetersiz kaldı. Köprü, ortadan yarılarak olduğu yere yıkıldı. CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu alanda inceleme yaptı.

KİM İZİN VERDİYSE CANA KASTETMİŞTİR
“Yıkılan, sadece köprü değil, sorumsuz yönetim anlayışıdır” diyen Bayburtlu, yapıyı ‘utanç köprüsü’ olarak nitelendirdi. 10 mahallenin ilçe merkeziyle bağlantısını sağlayacak olan Çalköy Köprüsü’nün, kendi ağırlığına dayanamayıp yıkılmasının liyakatsiz kişilere yaptırılan bir işin sadece örneği olduğuna dikkati çeken Bayburtlu, “Liyakatsiz kişilerce yapıldığı belli olan ve vatandaşın paralarının çöpe gitmesine sebep olan bu olayda bütün sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Kendi ağırlığını bile taşıyamayan bu köprüye, teknik açıdan kimler izin verdiyse, bu köprüyü kullanacak olan hemşehrilerimizin canına kast etmişlerdir” dedi.

KAMU KAYNAKLARI HEBA EDİLDİ
Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik sert eleştirilerde bulunan CHP’li Başkan Bayburtlu, “Teknik bilgi, deneyim, mevzuata uygunluk bunların hepsi çok önemli niteliklerdir. Fakat bu köprü yapılırken, bunların hepsi gözardı edilmiş. Köprü projesinin bu mevkiyi bilmeyen veya görmeyen birileri tarafından çizildiği ortada. Köprü ayaklarının hangi yönlere bakacağı konusunda bile hata yapılmış. Ve sonunda ortaya işte böyle bir utanç tablosu çıkmıştır. Yıkılan, sadece köprü değil, sorumsuz yönetim anlayışıdır. Heba edilen zaman, boşa harcanan kamu kaynakları. Bunların hepsi vatandaşımızın yaşadığı kayıplardır. Yazık değil mi, bunca yatırımın israf edilmesine! Bunun zararı nasıl ve kimden tazmin edilecek? Bu köprü ya hizmete girdikten sonra çökseydi? Hukuken ve vicdanen, böyle bir felaketin hesabını hangi yetkili verebilir?” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz