Usta: Türkiye Corona Virüs İlacını Geliştirmeli

0

Dünyayı alarma geçiren corona virüsle ilgili süreci yakından takip eden Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, corona virüs tedavisinde etkili olduğu iddia edilen ilaçla ilgili, “İlaç tedavide gerçekten başarılıysa, bu ilaca ilişkin yeterli stok oluşturulmalı ve ilacın yerli, milli imkanlarla üretilmesi sağlanmalı” dedi.

Erhan Usta, “Corona virüs Avrupa’da hızla yayılırken, Çin’de yeni vaka sayısında hızlı bir düşüş gerçekleşmiş durumda; Güney Kore’de de ölüm oranı çok düşük. Çin’den ve Güney Kore’den gelen başarı hikayelerinin ardında ‘chloroquine’ adlı ilaç olduğuna dair haber okuyoruz. Konunun uzmanı olmamakla birlikte bu tehdide ilişkin bizler de olabildiğince yakında takip etmeye çalışıyoruz. Umarız bu ilaç coronavirüs tedavisinde gerçekten etkilidir” diye konuştu.

YERLİ İLAÇ GELİŞTİRİLMELİ
Milletvekili Usta, şöyle konuştu; “Eminim ki süreci başarı ile yürüten Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ve personelimiz bu tedavi yöntemini de yakından takip ediyordur. İlaç tedavide gerçekten başarılıysa, bu ilaca ilişkin yeterli stok oluşturulmalı ve ilacın yerli, milli imkanlarla üretilmesi sağlanmalı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz