Üretici Zam Şaşkını

0

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Gübre fiyatları son bir yılda yüzde 80’den fazla zam geldi. Bir çuval yeme ortalama yılda 35 TL zam geldi. Üretici şaşkın” dedi.

Gübre fiyatlarına son bir yılda yüzde 80’den fazla zam geldiğini ve yem fiyatlarının da sürekli zamlandığını dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Gübre ve yem fiyatlarına yapılan zamlar üretimi muhakkak etkileyecektir” diyerek tepki gösterdi.

35 TL ZAM GELDİ
Gelen zamların üreticiyi zor durumda bıraktığını dile getiren Ziraat Odası Başkanı Ergün, “Bir yandan pandemi diğer yandan kuraklık derken, 2020-2021 tarım sezonu çiftçilerimiz için çok zor bir yıl olmuştur. Yem ve Gübre fiyatlarında sürekli zam yapılarak çiftçilerimiz mağdur edilmektedir. Gübre fiyatları son bir yılda yüzde 80’den fazla zam geldi. Gübre fiyatları artıyor, üretici gübre alamıyor. Bir çuval yeme ortalama yılda 35 TL zam geldi. Yem fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle üretim etkilenecektir. Aynı şekilde buğday üretiminde de tehlike çanları çalıyor, kuraklık nedeniyle rekolte düşebilir. Ziraat odaları temsilcileri gıdanın önemine dikkat çekerek, korona virüse aşısı bulunur ama gerekli tedbirler alınmazsa gıdamızı kaybederiz aşısınıda bulamayız” diyerek, zamlara tepki gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz