Un Sanayicileri De Şaşkın!

0

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Eren Günhan Ulusoy, coronavirüsünün yarattığı tedirginlikle beraber un başta olmak üzere birçok temel gıdanın perakende satış noktalarındaki raflarının boşaldığını tespit ettiklerini kaydetti.

“Buğday, un ve un üretiminde herhangi bir aksama yok” diyen Ulusoy, “Ani bir talebin geleceğini kimse beklemiyordu. Hiçbir perakendeci olağan şartlarda stok bulunduramaz. Birkaç gün içerisinde raflar dolacaktır” dedi.

SANAYİCİLER ÇALIŞIYOR
TUSAF Başkanı Ulusoy, şöyle konuştu; “İnsanların bir yılda tedarik ettiği kolonya gibi hijyen ürünlerini bir günde tedarik ettiklerini gördük. Un sektörünün perakendesinde olağanın çok üzerinde bir talep gerçekleşti. 1 ayda 3 aylık talebin geldiğini görüyoruz. Her hafta bir paket alacağınıza, bir günde birkaç paket alarak sadece evimizdeki stoku artırdık. Un üretimi artırıldı ve bu üretimler sevk edildiği zaman rafların yeniden dolduğunu göreceğiz. Un sanayindeki çalışanlarımız, tedariğin aksamaması için aralıksız işyerlerinde üretimi sürdürüyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz